Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Dnia 3 czerwca rozpoczęło się najważniejsze święto w tradycji naszej szkoły, czyli Dzień Patrona. Tegoroczne święto było inne niż poprzednie. Wszystko przez to, że zostało ono rozdzielone na dwa dni. W piątek, 3 czerwca, odbyła się oficjalna część obchodów, a 6 czerwca, już mniej oficjalny, piknik internacki. Obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kościele pw. Bożego Ciała. Poprowadzili ją proboszcz Ireneusz Kalf oraz ksiądz Andrzej Kossa pełniący funkcję diecezjalnego duszpasterza myśliwych i leśników.

Po Mszy Św. rozpoczęła się oficjalna gala na Sali Tenisa Stołowego, przygotowana przez Samorząd Uczniowski oraz Panią Profesor Lidię Nurczyńską. Na gali została przedstawiona sylwetka Adama Loreta, który pełni rolę Patrona naszej szkoły. Odbył się również minikoncert Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych pod batutą kapelmistrza Mirosława Pałczyńskiego.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przedstawiają sylwetkę patrona szkoły Adama Loreta, Fot. Szkolne Koło Fotograficzne

Zakończeniem obchodów był piknik internacki w stylu boho, przygotowany przez uczniów pod opieką Aleksandry Dopke oraz Karoliny Biernackiej-Zaremby. Na pikniku czekały na uczniów rozmaite atrakcje, między innymi plecenie wianków, różne gry i zabawy, a to wszystko pod oprawą muzyczną zapewnioną przez Pozytywna Grupę Radiową.

Tekst: Kacper Boliński

Rekomendowane wpisy

Skip to content