Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

budynek tl w Tucholi

W 2015 r. Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi obchodzi 50-tą rocznicę powstania. Dla jej uczczenia przygotowaliśmy szereg wydarzeń: wydanie książki i albumu uwzględniających historię kształcenia zawodowego i leśnego w Tucholi, otwarcie symulacyjnej pracowni zawodowej, nad którą patronat objęła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, konferencję „Dialog pokoleń leśników”, w której udział wezmą absolwenci, nauczyciele i obecni uczniowie. Na fali 90-lecia Lasów Państwowych i jubileuszu szkoły ukazała się już płyta szkolnej, a zarazem Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych.

Oficjalne obchody roku jubileuszu będą miały miejsce 27 czerwca 2015 r., co połączone zostanie ze zjazdem absolwentów zakończonym biesiadą w ośrodku „Zacisze” w Suchej nad Zalewem Koronowskim. Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na szkolnej stronie internetowej,  a przede wszystkim stronie internetowej zjazdu pod adresem www.zjazd.tuchola.info.pl.

Bardzo nam zależy na Waszej obecności. Serdecznie zapraszamy na spotkanie,które może być okazją do integracji wielu pokoleń ludzi związanych nutką wspomnień o tucholskim „Leśniku”. Prosimy też o kontakt, konsultacje, podpowiedzi, gdyż wiele jeszcze spraw toczy się i rozwiązuje na bieżąco. Odzew z Waszej strony będzie dla nas sygnałem, że losy szkoły leśnej w Tucholi są dla Was nadal bardzo ważne.

Darz bór !

Organizatorzy

Komitet Organizacyjny Zjazdu Absolwentów oraz Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi

 

Zorganizowanie 50-lecia Technikum Leśnego w Tucholi to duże wyzwanie. Aby godnie uczcić tę rocznicę, zaplanowaliśmy wiele działań, m.in.: wydanie książki i albumu fotograficznego, otwarcie symulacyjnej pracowni zawodowej będącej pracownią patronacką RDLP w Toruniu, zorganizowanie konferencji „Dialog pokoleń leśników”, uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły- Adama Loreta oraz oficjalne obchody 50-lecia szkoły, połączone ze zjazdem absolwentów, który zaplanowany jest na dzień 27 czerwca br.

Najbardziej czasochłonne było napisanie książki oraz przygotowanie albumu, poświęconych Technikum Leśnemu w Tucholi. Prace nad pierwszą z wymienionych publikacji trwały ponad pięć lat, tworzenie albumu natomiast zajęło przeszło dwa lata. Na książkę składają się następujące rozdziały: I- Rys historyczno-kulturowo-przyrodniczy Borów Tucholskich, II- 50 lat kształcenia leśnego w Tucholi (rys historyczny TL), III- Adam Loret- patron szkoły, IV- Galeria osób niezwykłych, V- Kształcenie zawodowe, VI- Działalność pozalekcyjna, VII- Działalność opiekuńczo-wychowawcza, VIII- 50 lat w pigułce, IX- Wspomnień czar, X- Anegdoty, XI- Silva rerum, XII- Kadra kierownicza, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi.

Album ma układ dekadowy: 1965-1975, 1975-1985, 1985-1995, 1995-2005, 2005-2015. Każda z pięciu dekad dzieli się dodatkowo na pięć zasadniczych wątków: ludzie, miejsca, wydarzenia, edukacja i Silva rerum. Na fotograficzny kalejdoskop z historii szkoły złożyło się ok. 300 zdjęć.

Aniela Czyżyk i Anna Stybaniewicz-Pik

W 2015 r. Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi obchodzi 50-tą rocznicę powstania. Dla jej uczczenia przygotowaliśmy szereg wydarzeń: wydanie książki i albumu uwzględniających historię kształcenia zawodowego i leśnego w Tucholi, otwarcie symulacyjnej pracowni zawodowej, nad którą patronat objęła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, konferencję „Dialog pokoleń leśników”, w której udział wezmą absolwenci, nauczyciele i obecni uczniowie. Na fali 90-lecia Lasów Państwowych i jubileuszu szkoły ukazała się już płyta szkolnej, a zarazem Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych.

Oficjalne obchody roku jubileuszu będą miały miejsce 27 czerwca 2015 r., co połączone zostanie ze zjazdem absolwentów zakończonym biesiadą w ośrodku „Zacisze” w Suchej nad Zalewem Koronowskim. Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na szkolnej stronie internetowej www.tltuchola.pl, a przede wszystkim zjazdowej stronie internetowej www.zjazd.tuchola.info.pl

Bardzo nam zależy na Waszej obecności. Serdecznie zapraszamy na spotkanie, które może być okazją do integracji wielu pokoleń ludzi związanych nutką wspomnień o tucholskim „Leśniku”. Prosimy też o kontakt, konsultacje, podpowiedzi, gdyż wiele jeszcze spraw toczy się i rozwiązuje na bieżąco. Odzew z Waszej strony będzie dla nas sygnałem, że losy szkoły leśnej w Tucholi są dla Was nadal bardzo ważne.

Drogi Gościu! Po latach nieobecności w szkole możesz czuć się troszkę zagubiony, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka informacji, które mogą okazać się potrzebne i praktyczne:)
1. Jeśli zapisałeś się na zjazd, przysługują Ci: książka, album i płyta orkiestry w okolicznościowej torbie. Odebrać je możesz w namiocie zgodnie z twoim rocznikiem ukończenia szkoły. Tam też odbierzesz bony na obiad i biesiadę, zgodnie z tym, co wybrałeś. Zachowaj bon na biesiadę, oddasz go w Zaciszu.
2. Na STS -sali tenisa stołowego /stara stołówka (w nomenklaturze szkolnej są to nazwy tego samego miejsca) zarezerwowane są miejsca dla zaproszonych gości, przede wszystkim, „Starszych Roczników.”
3. Dla osób, dla których zabraknie miejsce na STS, przewidziana jest transmisja na żywo w auli szkolnej.
4. Zmieniono punkt w programie dotyczący posadzenie drzewka. Grab już rośnie i świetnie się rozwija. Można go zobaczyć przed głównym wejściem do szkoły (od strony BGŻ). Rozpoznać można go po brązowym płotku i zielonej tabliczce 🙂 Posadzenie drzewka pojawi się w migawce filmowej na STS podczas uroczystości.
5. Po zakończeniu oficjalnej uroczystości 50-lecia szkoły zaplanowany jest obiad (ok. 13.30), a następnie spotkania z wychowawcami, zgodnie z harmonogramem umieszczonym w widocznych miejscach w szkole. Możesz też na własną rękę zwiedzać szkołę, a pomocą będą służyć aktualni uczniowie Technikum Leśnego. Informacji szukaj u osób z identyfikatorami ORGANIZATOR. Uwaga: obiad dzielimy na dwie tury: pierwsza około 13:30 – zaproszeni goście oraz roczniki 1970-1980. Druga tura: ok. godziny 14:00 – pozostałe roczniki.
6. W godzinach od 10:00 do 15:00 będzie czynna Kawiarenka Zjazdowa ( na podwórzu „POD LIPAMI”), w której można wypić kawę czy herbatę i posmakować drobnych słodkości.
7. Pamiętaj, że możesz skorzystać z transportu do „Zacisza”. Autobusy ruszają z podwórza gospodarczego szkoły – pierwszy o godz. 17.00, drugi o godz. 17.30. Powrót z Zacisza : pierwszy o godz. 24.00, drugi o godz. 2.00, trzeci o godz. 4.00. Mamy nadzieję, że wcześniej zgłosiłeś potrzebę korzystania z transportu.
8. W sprawach naprawdę ważnych możesz zwrócić się do szefostwa Zjazdu czyli: Romana Smolińskiego i Anny Wedel-Sali lub Karoliny Sikorskiej. Pamiętaj tylko, że mocno napracowali się przy organizacji i mogą być lekko zakręceni.
9. Sprawdź czy zabrałeś ze sobą: dobry humor, przyjazne nastawienie do ludzi, wolę i ochotę do zabawy do białego rana, otwarty umysł do chłonięcia bogatych wrażeń. Pamiętaj, uśmiech nie kosztuje, a ludzi zjednuje.
10. Teraz najważniejsze: życzymy Ci udanej podróży sentymentalnej do starego, ukochanego TL-u oraz wspaniałej zabawy w Zaciszu.

27 czerwca 2015, sobota

Oficjalne uroczystości:

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi

08:30 Przemarsz gości oraz absolwentów z orkiestrą ulicą Pocztową i Świecką do kościoła Bożego Ciała w Tucholi

09:00 Uroczysta Msza Święta w kościele Bożego Ciała, ul. Świecka 24

10:15 Przemarsz ulicą Nowodworskiego do Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi

10:30 Uroczystość z okazji 50-lecia Technikum Leśnego w Tucholi wraz z odsłonięciem tablic

13:30 Przemarsz szlakiem promocyjnym do stołówki szkolnej:

– odbiór pamiątek ze zjazdu,

– odbiór bonów na obiad,

– odbiór wejściówki na Biesiadę,

– koncert Orkiestry.

14:00 Obiad w stołówce szkolnej

15:30 Spotkania absolwentów z wychowawcami i nauczycielami w klasach oraz zwiedzanie szkoły

17:30 Przejazdy do ODKSW „Zacisze” w Suchej

Biesiada:

Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej Zacisz

1. Regulamin określa warunki, na jakich odbywa się Zjazd Absolwentów Technikum Leśnego w Tucholi w dniu 27 czerwca 2015 roku, zwany dalej Zjazdem.

2. Organizatorami Zjazdu są:
a) Technikum Leśne w Tucholi im. Adama Loreta;
b) Komitet Organizacyjny Zjazdu Absolwentów z okazji 50-lecia Technikum Leśnego w Tucholi.

3. Zjazd organizowany jest na terenie Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi, ul. Nowodworskiego 9-13, zwanym dalej terenem Zjazdu.

4. Uczestnikiem Zjazdu może być absolwent Technikum Leśnego w Tucholi z wszystkich typów szkół, który ukończył szkołę min. 5 lat temu (tj. w 2010 rok lub wcześniej), zarejestrował się i uiścił opłatę za uczestnictwo w Zjeździe. Uczestnikiem Zjazdu może być również osoba towarzysząca absolwenta, zgłoszona podczas rejestracji, za którą została wniesiona opłata za uczestnictwo.

5. Wymogi określone w pkt. 4 nie dotyczą gości honorowych Zjazdu.

6. Na teren Zjazdu nie można wnosić i spożywać napojów alkoholowych oraz środków odurzających. Obowiązuje także zakaz palenia papierosów we wszystkich budynkach na terenie Zjazdu.

7. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w Zjeździe Organizatorzy zobowiązują się do zwrotu wniesionej przez uczestnika opłaty w wysokości:
a) 100% zwrotu w wypadku rezygnacji do dnia 30 kwietnia 2015 roku;
b) 0% zwrotu w wypadku rezygnacji po dniu 30 kwietnia 2015 roku.

8. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany części programu Zjazdu bez obowiązku uprzedzenia i wypłacenia rekompensaty lub odszkodowania wobec uczestników Zjazdu.

9. Liczba osób uczestniczących w Zjeździe jest ograniczona. Zapisy trwają do dnia 30 kwietnia 2015 roku. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zamknięcia listy zapisów przed dniem 30 kwietnia 2015 roku w przypadku wcześniejszego zapełnienia się listy miejsc.

10. Organizatorzy mogą:

a) odmówić wstępu na teren Zjazdu osób, u których stwierdzono posiadanie broni, napojów alkoholowych oraz jakichkolwiek innych przedmiotów, które mogą stanowić wg uznania Organizatorów zagrożenie dla uczestników Zjazdu;
b) odmówić wstępu na teren Zjazdu osobom będącym w stanie nietrzeźwym lub wskazującym na spożycie alkoholu lub innych środków odurzających;
c) wyprosić z terenu Zjazdu osoby zagrażające życiu, zdrowiu lub mieniu innych osób uczestniczących w Zjeździe lub zakłócające przebieg imprezy; może obciążyć uczestnika kosztami zniszczonego przez niego mienia na terenie Zjazdu.

11. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy pozostawione lub zgubione przez uczestników Zjazdu.

12. Po oficjalnych uroczystościach związanych ze Zjazdem będzie miała miejsce biesiada w Ośrodku Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Suchej- “Zacisze”, Sucha 144, 89-526 Lubiewo, gdzie jej uczestników będzie obowiązywał regulamin ODKSW „Zacisze”.

13. Uczestnik Zjazdu, biorąc w nim udział oświadcza, że zapoznał się z niniejszym regulaminem, wyraża zgodę na wszystkie postanowienia regulaminu i zobowiązuje się do jego przestrzegania.

Z dniem 1 marca 2015 roku rozpoczynają się zapisy na Zjazd Absolwentów z okazji 50-lecia Technikum Leśnego, który odbędzie się w dniu 27 czerwca 2015 roku. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem zjazdu uczestnikiem może być absolwent Technikum Leśnego lub innych szkół, które funkcjonowały w ramach tej szkoły, który ukończył szkołę minimum min. 5 lat temu tj. w 2010 roku lub wcześniej, zarejestrował się i uiścił opłatę za uczestnictwo w zjeździe. Uczestnikiem zjazdu może być również osoba towarzysząca absolwenta, która została zgłoszona podczas rejestracji i za którą również wniesiona została opłata za uczestnictwo.

 

Rejestracja uczestników zjazdu odbywa się tylko i wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem specjalnie przygotowanej do tego strony www. Proces rejestracji składa się z 3 prostych kroków: złożenia zamówienia, realizacji przelewu za opłatę za uczestnictwo i wypełnienia formularza absolwenta. Przypominamy, że liczba osób uczestniczących w zjeździe jest ograniczona. Zapisy trwają wyłącznie do dnia 30 kwietnia 2015 roku. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zamknięcia listy zapisów przed dniem 30 kwietnia 2015 r. w przypadku wcześniejszego zapełnienia się listy miejsc.

 

Kwota 60 zł opłaty za uczestnictwo w zjeździe obejmuje opłatę dla absolwentów biorących udział w oficjalnych obchodach odbywających się na terenie szkoły oraz pakiet gadżetów zjazdowych, na które składają się: książka „Szkoła leśna z Borami w tle” oraz album, wydane z okazji 50-lecia Technikum Leśnego w Tucholi, a także płyta Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych „Muzyka z lasem w tle”.


W systemie rejestracji możliwe jest również dokonanie rejestracji na biesiadę w ośrodku „Zacisze” w cenie 110 zł oraz wykupienie posiłku w stołówce internatu w cenie 30 zł. Przypominamy również, rejestracja uczestnictwa w zjeździe lub w biesiadze w ośrodku „Zacisze” nie jest równoznaczna z rezerwacją noclegów. Uczestnicy zjazdu mogą zamawiać noclegi indywidualnie w ośrodku „Zacisze” lub dowolnym innym obiekcie na terenie lub w okolicach Tucholi.

Kwota 60 zł opłaty za uczestnictwo w zjeździe obejmuje opłatę dla absolwentów biorących udział w oficjalnych obchodach odbywających się na terenie szkoły oraz pakiet gadżetów zjazdowych, na które składają się: książka „Szkoła leśna z Borami w tle” oraz album o tym samym tytule, wydane z okazji 50-lecia Technikum Leśnego w Tucholi, a także płyta Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych „Muzyka z lasem w tle”.

W systemie rejestracji możliwe jest również dokonanie rejestracji na biesiadę w ośrodku „Zacisze” w cenie 110 zł oraz wykupienie posiłku w stołówce internatu w cenie 30 zł. Przypominamy również, rejestracja uczestnictwa w zjeździe lub w biesiadze w ośrodku „Zacisze” nie jest równoznaczna z rezerwacją noclegów. Uczestnicy zjazdu mogą zamawiać noclegi indywidualnie w ośrodku „Zacisze” lub dowolnym innym obiekcie na terenie lub w okolicach Tucholi.
W związku z dużym zainteresowaniem zjazdem z okazji jubileuszu 50-lecia szkoły informujemy, że w ośrodku „Zacisze” powoli zaczyna brakować miejsc noclegowych. Pozostały tam już tylko domki kempingowe o dość niskim standardzie. Aby pomóc Wam w organizacji noclegu przeprowadziliśmy rozmowy z tucholskim Zakładem Aktywizacji Zawodowej. Jest to m. in. obiekt noclegowy, który powstał na bazie dawnego internatu Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych, przy ul. Świeckiej. Budynek został gruntownie wyremontowany i obecnie świadczy m.in. usługi hotelowe na wysokim poziomie. Dla naszych absolwentów została także wynegocjowana specjalna cena. Dzwoniąc na recepcję proszę powoływać się na nasz zjazd absolwentów. Dodatkowo zapewniamy w ramach wpisowego darmowy transport autokarem na imprezę do ośrodka Zacisze i po imprezie kursy powrotne m.in. do ZAZu.
 
Kontakt do ZAZ:
Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi, ul. Świecka 89a, 89-500 Tuchola, tel. (052) 559-19-69 e-mail: zaz@tucholski.pl
Skip to content