Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Izba Bioróżnorodności  tętni  życiem.

Wraz z budzącą  się do życia przyrodą ruszyła ponownie działalność  izby bioróżnorodności. W czasie ostatnich trzech miesięcy  gościliśmy w murach naszej szkoły około 400 osób (od grup przedszkolnych po ostatnie klasy szkoły podstawowej). Nie tylko zajęcia  w izbie , ale także poznanie: mieszkańców sokolarni , sygnałów myśliwskich wzbudzają wielkie zainteresowanie. Super zabawa  czeka naszych gości na symulatorze Harvestera .  Oprócz „wirtualnej ścinki drzew” zapewniamy spotkanie z pilarzem, który opowiada o ścince drzew metodą tradycyjną   oraz pokazuje zmianę łańcucha na czas. Ta część programu  bardziej interesuje chłopców. Las to także różne odgłosy  i tutaj sprawdzają się wabiarze. Słysząc dźwięki  wydobywające się z wabika możemy  poczuć się jak podczas rykowiska.

Wszystkie dzieci biorą udział w konkursach m.in. kręcą  kołem  fortuny, odpowiadają na pytania, rozwiązują zagadki   i  otrzymują symboliczne nagrody. Dla jednej z naszych grup (ponad 60-osobowej) na trawniku przed szkołą przygotowaliśmy piknik-było to nie lada wyzwanie ale…sprostaliśmy zadaniu. Zajęcia w izbie i pozostałych agendach prowadzą (wcześniej przygotowani) uczniowie klas I-III. Takie wystąpienia publiczne mają wiele zalet: trzeba przygotować tematykę zajęć, poradzić sobie ze stresem a przede wszystkim dopasować treści do wieku poszczególnych grup.Grupa osób zaangażowanych w tę działalność szkoły jest coraz liczniejsza.  Pragnę wszystkim podziękować  za tę pracę i przedstawić całą ekipę.

Tworzą ją: Adam  Hamerliński, Miłosz  Przybysz, Wiktoria Woch, Radosław Majda, Patrycja Grabowska , Kaja  Hofman, Oliwi Mońka, Igor Jankowski, Mateusz   Cyrok , Kinga Chrobocińska (Izba  Bioróżnorodności)

Małgorzata  Kawecka, Marta Błaszkiewicz, Norberti Żołądkiewicz, Szymon  Krukowski, Filip Jodłowski, Joanna  Wikaryczak, Nikodem Nowakowski, Justyna Ryniec  (sokolarnia)

Aleksandra  Jabłońska, Mateusz Pawlikowski, Adam Hamerliński , Filip Lemieszkiewicz, Patrycja Węsierska  (sygnaliści )

Mateusz Mróz, Filip  Lemieszkiewicz (wabiarze)

Ksawery Zelek (pilarz)

Marta Dejnowska, Karol Laskowski, Mateusz Giersz, Oliwia Kruczkowska, Wiktor Sadowski i Hubert Łopata (symulator Harvestera).

We wrześniu wznawiamy działalność izby, już dzisiaj mamy w kalendarzu wpisanych kilka grup , które wybierają się do szkoły na jesienne zajęcia . Zapraszamy. Wakacje to czas odpoczynku dla wszystkich uczniów i przedszkolaków, ale też czas na uzupełnienie naszej „bazy  zajęciowej”, by była jeszcze bardziej atrakcyjna.

Lucyna Chylewska

Rekomendowane wpisy

Skip to content