Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

W dniach 8-10 czerwca 2022 r. klasa 1c udała się na wycieczkę klasową do Ośrodka Wczasowego „Bory Tucholskie” w Okoninach Nadjeziornych. Program wycieczki był intensywny, ponieważ tuż po przyjeździe klasa wzięła udział w zajęciach survivalowych przygotowanych przez instruktora Wojtka z Klubu Turystyki Aktywnej „AZYMUT”. W trakcie całego dnia uczniowie mieli możliwość:

  • zapoznania się z elementami wojskowej musztry,
  • budowania survivalowych schronień,
  • budowania survivalowych filtrów do oczyszczania wody,
  • gotowania survivalowych herbat z darów lasu niekonwencjonalną metodą krzesania ognia.

Całość podsumowała gra terenowa z zadaniami, które sprawdzały nabytą przez młodzież wiedzę. Zajęcia survivalowe miały edukacyjną wartość dodaną ponieważ wykorzystywały one elementy Team Building, co finalnie przełożyło się na lepszą integrację grupy.
Kolejny dzień rozpoczął się od spaceru dookoła Jeziora Okonińskiego. Łącząc przyjemne z pożytecznym, uczniowie Technikum Leśnego posprzątali teren nad jeziorem, przyczyniając się do aktywnej ochrony zbiornika wodnego. Po spacerze młodzież miała możliwość korzystania z infrastruktury sportowej, takiej jak: boisko do siatkówki plażowej, boisko do piłki nożnej, stoły tenisowe, badminton, itp. Po południu odbył się turniej bowlingowy z nagrodami w znajdującej się na terenie ośrodka kręgielni. Całość dnia podsumowało ognisko z pysznymi wyrobami od lokalnego wędliniarza.
W tym miejscu klasa 1c chciałaby serdecznie podziękować Nadleśniczemu Nadleśnictwa Tuchola,
p. Jarosławowi Łyskawie za zorganizowanie transportu na wycieczkę oraz p. Annie Januszewskiej z OW „Bory Tucholskie” za zorganizowanie pobytu w ośrodku. Więcej zdjęć z wycieczki znajduje się na fb szkoły.

Błażej Wilkowski

Rekomendowane wpisy

Skip to content