Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

W dniach 2-3 czerwca w Rucianem-Nidzie odbył się czternasty już Konkurs Umiejętności Leśnych. Na mazurskiej ziemi wystąpiło łącznie 33 startujących (wśród nich jedna kobieta). Zmagania obejmowały kategorie OPEN i UCZEŃ. W tej pierwszej startowali najlepsi i najbardziej doświadczeni w kraju, w tej drugiej uczniowie szkół leśnych z Rucianego-Nidy, Biłgoraja i Tucholi. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Nogalski, Grzegorz Nowicki, Karol Laskowski, Łukasz Herbuś i Przemysław Gałązka.

Uczniowie oprócz klasycznych konkurencji, jakie są na zawodach drwali, brali również udział w tzw. biegu leśnika, na który składały się między innymi konkurencje rozpoznawania owadów, próbek drewna czy szacowania wysokości i miąższości drzewa. Najlepszym drwalem wśród młodego pokolenia okazał się Karol Laskowski z naszego technikum! W biegu leśnika dwa czołowe miejsca zajęli także nasi reprezentanci: wygrał Jakub Nogalski przed Łukaszem Herbusiem. Po zsumowaniu punktów z obu kategorii (praca pilarką i bieg) okazało się, że mistrzem został Jakub Nogalski, drugie miejsce zajął Łukasz Herbuś, a podium uzupełnił Karol Polewaczyk (ZSL Ruciane-Nida). W kategorii OPEN zwyciężył opiekun naszych młodych drwali, prof. Kamil Szarmach, który obronił tytuł sprzed roku! W tym miejscu warto dodać, że trzecie miejsce na podium zajął Jakub Rzepa, nasz niedawny absolwent!

Podczas zmagań nie zabrakło czasu na integrację i zabawę. Sporo radości przyniósł uczestnikom spływ kajakowy malowniczą Krutynią oraz wspólne ognisko. Za przygotowanie naszej drużyny odpowiadali prof. Katarzyna Piątkowska oraz prof. Kamil Szarmach. Organizatorom gratulujemy świetnej organizacji, a wszystkim uczestnikom i trenerom świetnych wyników!

Kamil Szarmach

Rekomendowane wpisy

Skip to content