Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

15 grudnia mieliśmy okazję uczestniczyć w wycieczce do Warszawy. Została ona zorganizowana dla osób zaangażowanych w życie szkoły i internatu.
Wyjechaliśmy w środku nocy, żeby spędzić tam cały dzień. Pierwszym punktem naszej wyprawy było Muzeum Historii Żydów Polskich – Polin. Zaskoczyło nas swoją architekturą i nowoczesnym wyglądem. Wewnątrz obiektu mogliśmy skosztować tradycyjnych potraw żydowskich i zwiedzić bibliotekę. Przeszliśmy przez wszystkie etapy osiedlania się Żydów w Europie oraz poznaliśmy dokładnie historię zagłady. Czas spędzony w tym miejscu nakłonił nas do refleksji na temat II wojny światowej i czasu przed nią, który był bardzo znaczący dla historii Żydów w Polsce.
Drugim przystankiem było Ministerstwo Klimatu i Środowiska, gdzie przywitał nas Dyrektor Departamentu Stanu. Z leśnymi pozdrowieniami wręczyliśmy życzenia świąteczne i upominek, w którym znajdowały się pierniki oraz inne przysmaki z Borów Tucholskich.
Mieliśmy także okazję zwiedzić plac Zamkowy w Warszawie, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta. Po krótkim spacerze po placu Zamkowym wybraliśmy się na Jarmark Bożonarodzeniowy, skosztowaliśmy tam gorących oscypków z żurawiną i wielu innych przysmaków.
Ostatnim punktem naszej wyprawy była pięknie oświetlona galeria warszawska „Złote Tarasy”, gdzie mogliśmy kupić prezenty świąteczne. Wielkie podziękowania należą się organizatorom naszej podróży – Pani Profesor Aleksandrze Dopke, Pani Profesor Karolinie Biernackiej-Zarembie oraz Pani Profesor Marlenie Redzimskiej-Nelke.

Tekst: Patrycja Mania

Zdjęcia: A. Dopke

Rekomendowane wpisy

Skip to content