Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Jak co roku, w kwietniu, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. Gospodarzem tegorocznej jedenastej już edycji był Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju. Drużyna Technikum Leśnego w Tucholi działająca pod nazwą „Pilar” pod przewodnictwem p prof. Katarzyny Piątkowskiej i p. prof. Kamila Szarmacha podtrzymała dobrą pasję i ponownie stanęła na podium tych zmagań. Naszą szkołę reprezentowali Piotr Jendrzyński, Maciej Pilarski, Piotr Knop, Jakub Rzepa i Mateusz Friede. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach: bieg leśnika i praca pilarką.

W pierwszej z nich udało się po wielu latach ponownie stanąć na podium, zajmując trzecie miejsce. W pracy pilarką drużynowo nasi podopieczni obronili tytuł Mistrzów Polski zajmując najwyższy stopień podium. Po zliczeniu wszystkich punktów z obu kategorii okazało się, że „Pilar” uplasował się na drugi stopniu podium, ustępując miejsca jedynie gospodarzom, którzy będą reprezentować Polskę na majowych Mistrzostwach Europy w Szwecji.

Warto dodać, że indywidualnie w pracy pilarką najlepszy okazał się Piotr Jendrzyński, a tuż za nim uplasował się Maciej Pilarski. Tym samym pierwszy z nich uzyskał kwalifikację do wrześniowych Mistrzostw Polski Drwali, które rozegrane zostaną w Kielcach. Naszym zawodnikom szczerze gratulujemy sukcesu, na który tak ciężko pracowali!

Kamil Szarmach

Rekomendowane wpisy

Skip to content