Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Kilka dni temu odbyłyśmy praktyki dodatkowe w Nadleśnictwie Runowo, Lasy Państwowe, Leśnictwie Drzewianowo. Dzięki porozumieniu szkoły z nadleśnictwem mogłyśmy zachować ciągłość nauki, rozpoczętej w lipcu w związku ze stażem zawodowym.

Jak powszechnie wiadomo, jesień jest czasem odnowień, tak więc ochoczo pomagałyśmy leśniczym w ich pracy w tym zabieganym okresie. Poćwiczyłyśmy rozpoznawanie pędów, odbierając sadzonki przywiezione ze szkółki leśnej. Ważnym zadaniem był nadzór sprawowany nad wszystkimi pracami odnowieniowymi, tak aby wszystko przebiegło zgodnie z planem. Czy wiecie, że do jesiennych odnowień w samym Leśnictwie Drzewianowo zaplanowano aż 50 ha?

Oczywiście nie mogło się obyć bez obsługi urządzeń przydanych w pracy leśniczego, takich jak dalmierz czy rejestrator. Wykorzystałyśmy je podczas wyznaczania powierzchni doświadczalnej dla IBL w Warszawie, czy przy wystawianiu kwitów wywozowych.

Nie zabrakło również jednego z podstawowych zadań, a mianowicie odbiórki drewna, która nie ominie żadnego leśnika.

Nasze praktyki trwały zaledwie tydzień, ale każdy dzień był przepełniony masą nowych doświadczeń i ogromną dawką wiedzy. Jest nam niezmiernie miło, że miałyśmy możliwość odbycia tych praktyk i pracowania z takimi ludźmi.

Do szkoły wracamy usatysfakcjonowane i bogatsze o wiele umiejętności.

Tekst: Martyna Kreft
Zdjęcia: Zuzanna Rakowicz, Martyna Kreft

Rekomendowane wpisy

Skip to content