Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

24 listopada br. grupa tucholskich leśników, składająca się z przedstawicieli różnych szkolnych agend, wyruszyła do Wrocławia – miasta krasnali. Mimo wielu kilometrów, sama podróż minęła bardzo szybko, bo jak wiadomo, w doborowym towarzystwie czas upływa w mig. Już przed 9.00 dotarliśmy do pierwszego punktu naszej wycieczki.
Hydropolis to unikatowe centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Mogliśmy zobaczyć, co kryje się w oceanicznych głębinach, dowiedzieliśmy się m. in. jak oszczędzać wodę oraz jaka jest zależność między człowiekiem a wodą.
Niewątpliwie jedną z największych atrakcji Wrocławia jest zoo. Spędziliśmy w nim znaczną część naszego czasu, podziwiając wiele gatunków zwierząt, od tych naszych-lokalnych, aż po sam Madagaskar, łącznie z pingwinami. Zdecydowanie największe wrażenie wywarło Afrykarium – „perła w koronie” wrocławskiego zoo. Mogliśmy się tam poczuć jak w zaczarowanym świecie, podziwiając zwierzęta afrykańskich plaż i raf koralowych.
Naszą wyprawę zwieńczył spacer z przewodnikiem po Starym Mieście Wrocławia. Wysłuchaliśmy historii miasta, odwiedziliśmy m.in. katedrę św. Jana Chrzciciela. Wędrówka zakończyła się na wrocławskim rynku, gdzie odbywa się jarmark świąteczny. Mogliśmy poczuć już magię świąt, przechadzając się po bajecznych uliczkach pachnących świerkami, gorącą czekoladą i piernikami. Zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy „zapakowaliśmy się” razem z niezwykłymi wspomnieniami do autokaru – kierunek Tuchola!
Szczególne podziękowania należą się organizatorce tej wyprawy p. L. Chylewskiej. Wraz z p. L. Chylewską troszczyli się o nas p. J. Wencel i p. D. Siciński. Dziękujemy!

Miłosz Przybysz

Rekomendowane wpisy

Skip to content