Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbyły się 8 kwietnia br., po raz drugi, w murach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ogłoszenie wyników i wręczenie nominacji do etapu centralnego nastąpiło 22 kwietnia. Tak długi czas oczekiwania spowodował, że w szeregi naszej ekipy wkradły się oznaki zniecierpliwienia, a nawet pewnej nerwowości. Okazało się jednak, że osiągnięte rezultaty były tego warte.
Naszą szkołę, w bloku „leśnictwo”, reprezentowali (alfabetycznie): Marta Błaszkiewicz – IIId, Kinga Chrobocińska – IIIc, Adam Hamerliński – IIIa, Dominika Hennik – IIIc, Patryk Kurpet – IVc.
Po raz pierwszy w historii olimpiady, w naszym branżowym bloku, na najwyższym podium (ex aequo) stanęli dwaj uczestnicy – Adam i Patryk!! Uzyskali rekordowy wynik po 111/ 120 punktów. Trzecie miejsce, a właściwie drugie, zajęła Dominika (106 pkt). Dobrymi rezultatami mogą się także pochwalić Marta (100 pkt – 8 miejsce) i Kinga (90 pkt). Gdyby Marta startowała w eliminacjach okręgowych w Warszawie, zdobyte punkty dałyby jej awans do etapu centralnego, do którego z Poznania, oprócz Adama, Patryka i Dominiki, weszli uczniowie z TL w Miliczu i Starościnie (łącznie pięcioro).
Drugą, cudowną niespodziankę sprawił nam Paweł Kotlenga, który startując w bloku „mechanizacja rolnictwa” zajął czwarte miejsce premiowane awansem do etapu centralnego. Wśród obecnych na uroczystości ogłoszenia wyników stał się postacią bardzo popularną i otrzymał honorowy tytuł „leśnika – mechanizatora”. Pawła wspierał w przygotowaniach, startujący także Ksawery Zelek, który zajął całkiem dobrą, bo 11 lokatę, na 35 startujących w tym bloku. Wielkie brawa dla chłopaków. To ich pasja, zaangażowanie i zainteresowanie mechanizacją przyniosły im takie wyniki.
Wszystkim naszym reprezentantom składamy serdeczne gratulacje, doceniając przede wszystkim ich ogromny wkład pracy w przygotowania do olimpiady. Warto jednak w tym miejscu przytoczyć słowa Pana prof. dr. hab. Piotra Ślósarza, Rektora UP w Poznaniu: „nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w samego siebie”.
Jeszcze raz gratulując trzymamy kciuki za Adama, Patryka, Dominikę i Pawła, którzy w dniach 28-29 maja wezmą udział w etapie centralnym OWiUR, organizowanym na SGGW w Warszawie.

Tekst i zdjęcia: Jolanta Wencel

Rekomendowane wpisy

Skip to content