Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Dnia 20 maja, pod opieką prof. Marioli Wendy, wzięliśmy udział w finale XIV edycji Konkursu Ornitologicznego o Kulika Wielkiego, organizowanego wspólnie przez Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach, Zaborskie Towarzystwo Naukowe, Zaborski Park Krajobrazowy oraz Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce.
Zakwalifikowaliśmy się do finału na podstawie przeprowadzonego wcześniej etapu szkolnego konkursu. Finał składał się z trzech kolejnych części: testu ogólnej wiedzy ornitologicznej, rozpoznawania ptaków ze zdjęć oraz rozpoznawania ptaków po ich głosach.
Pierwsza i druga część odbyły się w bruskim liceum, a ostatnia w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce.
W Centrum mieliśmy także okazję obserwować wiele gatunków ptaków przez lornetki, podziwiając przy tym piękno Jeziora Charzykowskiego. Na koniec przejechaliśmy do siedziby Zaborskiego Parku Krajobrazowego w Charzykowach, gdzie wysłuchaliśmy wykładu o ptakach wodno-błotnych żyjących na terenie parku. Tam też zostały ogłoszone wyniki konkursu.
Udało nam się zdobyć całe podium!
I miejsce – Jakub Śledź
II miejsce – Marta Błaszkiewicz
III miejsce – Szymon Krukowski
Z wyników konkursu jesteśmy bardzo zadowoleni, a organizatorom konkursu serdecznie dziękujemy za liczne atrakcje dla uczestników.


Tekst i zdjęcia: Marta Błaszkiewicz

Rekomendowane wpisy

Skip to content