Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

W dniach 23-25 maja byliśmy uczestnikami konferencji pt. „Ku Ekologii Biosfery. Las Nowy Wymiar Edukacji”, która odbyła się w Technikum Leśnym w Starościnie.
Pierwszego dnia skupiliśmy się głównie nad przygotowaniami do konferencji, a grafik był bardzo napięty.
Drugiego dnia braliśmy udział w prezentacji multimedialnej przedstawionej przez Szkołę Podstawową w Sanoku, która opisała nam swoją działalność na rzecz środowiska. Dyrektorzy Szkół Leśnych wygłosili swoje deklaracje i stanowiska w sprawie porozumienia.
Ostatniego dnia, z samego rana, mieliśmy możliwość zwiedzenia nowo otwartego muzeum Park Narodowy „Ujście Warty”, które zachwyciło nas swoją innowacją. Wybraliśmy się także w teren, gdzie mogliśmy na żywo oglądać przeróżne gatunki ptactwa, z którego słynie park. W drugiej części dnia nastąpiło oficjalne podpisanie porozumienia, dotyczące utworzenia Światowego Centrum Zalesienia. Tym samym zadeklarowaliśmy aktywne wspieranie całej inicjatywy. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z 11 Szkół Leśnych prowadzonych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska przeczytało przygotowany wcześniej referat. Naszym zadaniem było ukazanie znaczenia najbliższego nam zawodu-leśnika.
Przez wszystkie dni mieliśmy stały kontakt z przedstawicielami organizacji i wolontariuszami nie tylko z Polski, ale także z Nigerii, Senegalu, Rumunii, Włoch, Watykanu oraz Dominikany.
Z trzydniowej konferencji wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenie, a chwile spędzone w bardzo dobrym towarzystwie pozostaną z nami na zawsze. Jesteśmy dumni, że możemy naszym udziałem wzbogacić tak wspaniałą inicjatywę.
Więcej informacji o nowo powstałym centrum znajdziecie pod linkiem:
https://radioszczecin.pl/1,440531,promuja-idee-zalesiania…


Tekst i zdjęcia: Patrycja Mania

Rekomendowane wpisy

Skip to content