Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Mimo jesiennej aury i natłoku nauki nasz internat po raz kolejny zabiera nas w ciekawe miejsca, żeby odetchnąć od codzienności i pomyśleć o wakacjach. Tym razem ogólnie – Azja. Azja ze strony kulinarnej, ale także krajoznawczej. Jest to cały czas dla nas egzotyczna i niezbadana kultura. Jak zawsze wymagania naszych podniebień zostały zaspokojone.

Na powitanie każdy otrzymał ciasteczko z wróżbą – tylko dobrą. Następnie mogliśmy spróbować zupę  malezyjską na bazie mleczka kokosowego, kurczaka, krewetek z masą aromatycznych przypraw. W degustacji nastała przerwa i nadszedł czas na trochę opowieści. Profesor Adrian Talaśka przygotował prelekcję o Borneo.

Dziesiątki zdjęć i tysiące wypowiedzianych słów pomogły nam przenieść się w to miejsce. Szczególne wrażenie wywarły na nas warunki noclegowe, ale także egzotyczne gatunki zwierząt i roślin. Pełni wrażeń przystąpiliśmy do robienia sushi. Zajęcia cieszyły się bardzo dużą frekwencją, a czas naszego spotkania ograniczyła jedynie cisza nocna.

Nad wszystkim czuwały p. Karolina Biernacka – Zaremba oraz p.Aleksandra Dopke wraz z członkami PGR oraz MRI. Do zobaczenia na kolejnych internackich przedsięwzięciach. 

Marcelina Talaśka 

Rekomendowane wpisy

Skip to content