Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

W dniach 11-15 czerwca uczniowie klasy IV b wyruszyli w fascynującą podróż , odwiedzając trzy wyjątkowe miasta: Wrocław, Drezno i Pragę. Pod opieką wychowawcy, p. Roberta Nowakowskiego, p. Magdy Wytrzyszczak oraz p. Łukasza Wiśniewskiego, uczniowie mieli okazję poznać bogatą historię i kulturę tych miejsc.
Pierwszym przystankiem na trasie był Wrocław, miasto o tysiącletniej historii. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od podziwiania monumentalnej Panoramy Racławickiej. Następnie udali się na spacer po urokliwym Ostrowie Tumskim, odkrywając jego zabytkowe budowle i malownicze zakątki.
Kolejnym punktem programu było Drezno, miasto słynące z barokowej architektury. Uczniowie spacerowali po Starym Mieście a także zwiedzili odbudowaną po zniszczeniach wojennych katedrę Frauenkirche.
Trzeciego dnia uczniowie dotarli do Pragi, stolicy Czech miasta o niezwykłej atmosferze. Zwiedzili Hradczany z imponującym zamkiem królewskim, spacerowali po słynnym Moście Karola i podziwiali gotycką architekturę katedry św. Wita.
Podczas pobytu w Karpaczu, uczniowie zdobyli Śnieżkę, najwyższy szczyt Karkonoszy, skąd rozciągały się zapierające dech w piersiach widoki.
Ostatnim punktem wycieczki był Zamek Książ w Wałbrzychu, jeden z największych zamków w Polsce.
Pełna wrażeń i niezapomnianych chwil podróż dostarczyła uczniom nie tylko cennych doświadczeń, ale także pogłębiła ich wiedzę o historii i kulturze Europy. Ta wyjątkowa wycieczka na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

tekst i zdjęcia : Robert Nowakowski

Rekomendowane wpisy

Skip to content