Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Po raz dziesiąty Koło Leśników UP w Poznaniu zorganizowało zawody, które zwycięzcom indywidualnym gwarantują otrzymywanie rocznego stypendium, pod warunkiem podjęcia nauki na Wydziale Leśnym tej uczelni. W tegorocznej edycji wystartowała nasza drużyna w składzie: Zuzanna Grabowska, Oliwia Susek i Mateusz Muzolf.

Pierwszy dzień, to konkurs drwali. Zaczyna się zabawnie, bo jazdą na 3 – osobowych nartach, potem już na poważnie: odcinanie krążków, rąbanie drewna (ciężkiego i sękatego), bieg drużynowy z wałkiem przez przeszkody, przerzynka złożona kłód, okrzesywanie, wymiana łańcucha tnącego, ścinka drzew i praca na symulatorze harwestera.

Zmagania pierwszego dnia zakończyło udzielanie pierwszej pomocy. Drugi dzień, to indywidualne zmagania, czyli bieg na orientację połączony z rozpoznawaniem eksponatów (nazwy polskie i łacińskie) z zakresu botaniki, entomologii, łowiectwa i kynologii, techniki leśnej i historii leśnictwa, ornitologii, próbek drewna oraz z szacowanie wysokości, pierśnicy i miąższości drzewa stojącego.

Długość trasy (mierzona po prostych łączących punkty kontrolne) wynosiła 7,4 km, co w praktyce oznaczało dużo, dużo dłuższy dystans do pokonania. Ostatnia konkurencja, to test wiedzy leśnej. Sami przyznacie, że dużo tego i wszechstronnieJ. Tytuł najlepszego „naukowca”, czyli najlepszą lokatę w klasyfikacji indywidualnej, a co za tym idzie możliwość otrzymania stypendium Rektora UP, wywalczył Mateusz.

Po raz kolejny wielkie brawa dla Niego!! Sympatyczne wieczory przy ognisku ze studentami Wydziału Leśnego (wśród nich wielu było naszych absolwentów) i uroczyste zakończenie w Collegium Rungego pozostawiły trwałe, sympatyczne wspomnienia z wyjazdu.

                                                                                                                                                                                                                             Jolanta Wencel

Rekomendowane wpisy

Skip to content