Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Święta Wielkiej Nocy tuż, tuż… warto zatem przypomnieć sobie zapach, wygląd i smak niezbędnej na polskim stole baby wielkanocnej. Dlatego też sekcja stołówkowa zorganizowała konkurs kulinarny pt. „Baby, ach te… wielkanocne baby”.
Każde piętro miało za zadanie upiec, udekorować, zaprezentować oraz zachwycić smakiem szanowne jury. I właśnie te trzy komponenty konkursu oceniała komisja sędziowska. Przewodniczącym jury w zakresie estetyki wykonania, dekoracji baby był prof. Jakub Piotrowski. Oczywiście nikogo nie zdziwił fakt, iż w aspekcie prezentacji wypieku przewodniczyła w jury prof. Wioletta Łosińska, która, jak powszechnie wiadomo, stoi na straży pięknego, polskiego słowa mówionego i tekstu pisanego. Niewątpliwie w składzie jury nie można ominąć naszego tegorocznego, lokalnego idola. Człowiek wielu pasji. Osoba , która przygotowuje wyborne posiłki w naszej internackiej stołówce, cukiernik. Dlatego też w dziedzinie smaku w loży jury zasiadł pan Zbigniew Gwizdała.
Suma wszystkich punktów wyłoniła pierwsza trójkę konkursu. I tak oto 15 punktów zdobyło II i III piętro A. Zatem ex aequo stanęli na drugim miejscu. Pierwsze miejsce, i to z różnicą jednego punktu, zdobyło IV piętro N.
Rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie, a jury miało dużo pracy. Niewątpliwie jednak można stwierdzić, iż zabawa była przednia.
Na koniec konkursu wszyscy uczestnicy i kibice oddali się rozkoszy zajadania pięknych bab.
Sekcja stołówkowa dziękuje:

  • szanownemu jury,
  • zawsze chętnej do współpracy Pozytywnej Grupie Radiowej,
  • Radzie Rodziców za sponsorowanie dla wszystkich uczestników konkursu nagród oraz Kierownictwu Internatu Technikum Leśnego w Tucholi za wsparcie i możliwość przeprowadzenia pierwszego kulinarnego konkursu pt. „Baby, ach te ….wielkanocne baby”.

DARZ BÓR!

A. Daniłowicz

Rekomendowane wpisy

Skip to content