Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

W dnaich 20-22 kwietnia br. nasza strzelecka kadra udała się do Technikum Leśnego w Białowieży na XI Mistrzostwa Szkół Leśnych w strzelectwie pneumatycznym. W tegorocznych zawodach udział wzięło 5 szkół: Technikum Leśne w Brynku, Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu, Technikum Leśne w Starościnie, Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi oraz Technikum Leśne w Białowieży.
Naszą szkołę reprezentowała kadra w składzie: Kasia Bejgrowicz, Aleksandra Perez-Malowana, Klaudyna Muszyńska, Zuzanna Frutczak, Adam Hamerliński.

Naszka kadra wywalczyła drużynowo II miejsce z wynikiem 1229 pkt.
I miejsce w tej kategorii zajęło Technikum Leśne w Starościnie z wynikiem 1236 pkt. Na III miejscu uplasowało się Technikum Leśne w Białowieży uzyskując 1063 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej dziewczyn nasze reprezentantki zajęły:
I miejsce Kasia Bejgrowicz (332 pkt), II miejsce Aleksandra Perez-Malowana (313 pkt). III miejsce wywalczyła Daniela Fink z TL Starościn (311 pkt).

W klasyfikacji indywidualnej chłopców I miejsce zajął reprezentant naszej szkoły Adam Hamerliński (340 punktów, nowy rekord konkurencji i Mistrzostw). II i III miejsce zajęli strzelcy ze Starościna – Michał Grześkowiak i Adam Brzeziński (kolejno 322 i 314 punktów).

Ostatnią konkurencją tych zawodów była konkurencja Open, w której zmierzyło się ze sobą 10 zawodników z najlepszymi wynikami w klasyfikacji indywidualnej. Zwycięzcą w tej kategorii został Adam Brzezińsk (TL Starościn).

Ostatniego dnia organizatorzy Mistrzostw zabrali nas do Muzeum Przyrodniczo-Leśnego BPN, gdzie mogliśmy poznać unikatową florę i faunę Puszczy Białowieskiej oraz specyfikę gospodarki leśnej tamtych terenów.

Szczególe wyrazy uznania kierujemy do naszego opiekuna prof. Feliksa Kozery za przygotowanie naszej Kadry do tych Mistrzostw.

Tekst: A. Hamerliński
Zdjęcia: F. Kozera

Rekomendowane wpisy

Skip to content