Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

W ubiegły poniedziałek, tj. 24 października, w auli naszej szkoły odbyły się eliminacje do Konkursu Poezji i Prozy Patriotycznej oraz Pieśni i Piosenki Patriotycznej „PRO PATRIAE”.

Każdy uczestnik zaprezentował jeden utwór, tj. wiersz lub piosenkę, nawiązujący treścią do szeroko rozumianego patriotyzmu, stawiając jury przed trudnym zadaniem wyłonienia 4 laureatów konkursu. Zmagania wykonawców oceniało jury w składzie: Pani Anna Stybaniewicz-Pik – przewodnicząca, Pani Katarzyna Umińska oraz Pani Joanna Buczkowska. Zadecydowano, że na dalszym etapie konkursu naszą szkołę reprezentować będą:

a) w kategorii poezja i proza patriotyczna:

Weronika Przewłocka z kl. 4c
Kinga Klafetka z kl. 4c

b) w kategorii pieśń i piosenka patriotyczna:

Lena Balcerowska z kl. 1a
Jakub Rekowski z kl. 3a

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz piękne wykonania, a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie powiatowym, który odbędzie się 3 i 4 listopada br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi.

Tekst: Joanna Buczkowska

Zdjęcie: Hubert Bock

Rekomendowane wpisy

Skip to content