Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

25 października 2022 roku w pięknej auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu miało miejsce niezwykłe wydarzenie pn. „Artyści – leśnikom”. Jego organizatorami były Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu, Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Filharmonia Poznańska, a przede wszystkim Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie. Na zaproszenie Ewy Jedlikowskiej – dyrektor OKL leśna brać z całej Polski przybyła tak licznie, że w całej sali zazieleniło się, mimo jesiennej pory. W uroczystości udział wzięli dyrektor Technikum Leśnego w Tucholi Piotr Marciniak wraz z kadrą kierowniczą oraz przedstawiciele grona pedagogicznego naszej szkoły.

           Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Józef Kubica podkreślił w przemówieniu ważną rolę leśników i myśliwych w misji ochrony przyrody oraz dziedzictwa kultury leśnej i łowieckiej. Jednym z ważnych punktów programu było otwarcie wystawy pt. „Jan Szyszko – ambasador ochrony polskiego leśnictwa”. Ponadto odbył się wernisaż wystawy pt. „45 lat Pokazowej Zagrody Żubrów”. Zainaugurowano również I Ogólnopolski Konkurs „Cztery Pory Roku – Impresje Leśne”.

           Ten niepowtarzalny dzień stał się także okazją do zorganizowania wyjątkowej gali „Animator Kultury Leśnej”. Podczas owego kulminacyjnego punktu imprezy trzynaście osób wyróżniono, natomiast dwie nagrodzono za zaangażowanie i wkład w rozwój i popularyzację kultury leśnej. Prestiżowe wyróżnienie otrzymali nasi nauczyciele: Lucyna Chylewska oraz Adrian Talaśka, co przyniosło tucholskiej szkole leśnej radość i zaszczyt (serdeczne gratulacje).

            Ukoronowaniem wieczoru okazał się niezapomniany koncert muzyki klasycznej w wykonaniu samego Rafała Blechacza. Zwycięzca XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina zagrał utwory słynnych kompozytorów w towarzystwie znakomitej Orkiestry Filharmonii Poznańskiej im. Tadeusza Szeligowskiego. Wirtuozeria mistrza wywarła na odbiorcach szczególne wrażenie, spotęgowane dodatkowo spektakularnym, olśniewającym wnętrzem uniwersyteckiej auli.

            Warto podkreślić, że obecność tucholskiego „Leśnika” podczas wydarzenia „Artyści – leśnikom” została zaakcentowana również dzięki naszym uczennicom z klasy 4c, które realizują obecnie dodatkowe praktyki zawodowe w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie (patrz: wcześniejszy artykuł na stronie www i post na FB). Kinga Chrobocińska, Julia Dublanica, Agata Hapka oraz Karolina Piesik w roli asystentek, w sposób rezolutny włączyły się w organizację uroczystości.

            Wspomnienia o tym wieczorze wielu umieści w swej pamięci w szufladce zarezerwowanej wyłącznie dla tych niezapomnianych.

Anna Stybaniewicz-Pik

Rekomendowane wpisy

Skip to content