Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

W dniach 6-9 października rozegrano XIII już Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. Do malowniczego Brynka na Śląsku zjechało dziewięć szkół leśnych z całej Polski. Nasze technikum reprezentowali:

 • Przemysław Gałązka,
 • Karol Laskowski,
 • Łukasz Herbuś,
 • Ksawery Zelek.

W biegu leśnika, na który składa się m.in. rozpoznawanie gatunków drzew, zwierząt, pomiar wysokości drzewa czy jego miąższości, nasza drużyna zajęła zespołowo drugie miejsce. W pracy pilarką (ścinka, wymiana łańcucha na czas, przerzynka kombinowana i precyzyjna oraz okrzesywanie) nasz zespół zdobył tytuł drużynowego mistrza Polski. Po zsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że tytuł mistrza Polski trafia właśnie do Tucholi! W pracy pilarką indywidualnie zwyciężył Przemysław Gałązka, a tytuł wicemistrza przypadł Karolowi Laskowskiemu! Podium uzupełnił Karol Żebrowski z Biłgoraja. Pozostali nasi zawodnicy również nie zawiedli i obaj zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce na blisko czterdziestu startujących!

Pozostałe nagrody indywidualne w poszczególnych konkurencjach:

 • ścinka drzew:
 1. miejsce – Przemysław Gałązka
 2. miejsce – Łukasz Herbuś
 • wymiana łańcucha:
 1. miejsce – Przemysław Gałązka
 2. miejsce – Karol Laskowski
 • okrzesywanie:
 1. miejsce – Karol Laskowski
 2. miejsce – Przemysław Gałązka

Za przygotowanie drużyny odpowiadali prof. Kamil Szarmach (praca pilarką) oraz prof. Katarzyna Piątkowska (bieg leśnika). Podczas zawodów oraz na treningu poprzedzającym same zmagania pomagał także dobrze znany z zawodów drwali Jakub Rzepa, wychowanek prof. Szarmacha. Cieszymy się, że nasi absolwenci pamiętają, skąd pochodzą i że można na nich liczyć! Wyrazy wdzięczności należą się także Dominice Hennik, laureatce konkursu OWiUR, która uporczywie szkoliła naszych reprezentantów z rozpoznawania pędów, nasion czy uszkodzeń drzew.

W nagrodę Technikum Leśne w Tucholi na przełomie maja i czerwca przyszłego roku będzie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Norwegii! Całemu naszemu zespołowi oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy, a organizatorom składamy wyrazy uznania za świetnie zorganizowane zawody!

Rekomendowane wpisy

Skip to content