Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Tegoroczna, jubileuszowa, edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych już za nami. Olimpiada odbywa się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i centralnym. W etapie szkolnym wystartowało około 14 tys. uczniów z 339 szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Do etapu centralnego, po eliminacjach okręgowych, dotarło 234 uczniów, którzy startowali w 11 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, technologia żywności, agrobiznes, leśnictwo, ochrona i inżynieria środowiska, architektura krajobrazu oraz weterynaria.
Przypomnę, że z naszej szkoły do etapu centralnego zakwalifikowali się: Adam Hamerliński, Dominika Hennik i Patryk Kurpet, startujący w bloku leśnictwo oraz Paweł Kotlenga w bloku mechanizacja rolnictwa.
Jubileuszowa edycja Olimpiady okazała się dla nas wyjątkowo szczęśliwa, choć to nie szczęście o tym zaważyło, a znakomite przygotowanie naszych reprezentantów. Patryk Kurpet, tegoroczny maturzysta, powtórzył sukces z roku ubiegłego, zajmując miejsce pierwsze. Adam Hamerliński, ubiegłoroczny wicemistrz, w tym roku był drugim wicemistrzem, ustępując (dżentelmeńsko) drugie miejsce koleżance z TL w Miliczu. Na czwartym miejscu uplasowała się Dominika Hennik. Cała czwórka wywalczyła miano „laureatów” Olimpiady. W naszym bloku startowało trzynastu uczniów z 4 okręgów. Paweł Kotlenga, absolutnie niespodziewanie kwalifikując się w rywalizacji z technikami rolniczymi do etapu centralnego, uplasował się w środku 29 startujących. To także ogromny sukces. Uzyskał tym samym miano „finalisty” Olimpiady. Spotkała nas dodatkowa, niezwykle sympatyczna niespodzianka, a mianowicie wyróżnienie dla trzeciej najlepszej reprezentacji szkoły tej edycji – I miejsce ZSP nr 2 CKL im. T. Kościuszki w Łowiczu, II miejsce CKZiU nr 1 „Budowlani” w Zielonej Górze. To rzadki przypadek, bo przecież mamy tylko jeden kierunek kształcenia i trudno nam rywalizować ze szkołami wielozawodowymi. BRAWO!!
W Auli Kryształowej SGGW w Warszawie, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie i zakończenie Olimpiady, można było przeczytać: „Quod felix faustum fortunatumqu sit!”, czyli „Oby to było dla szczęścia, dobra i potomności”.

Tekst i zdjęcia: Jolanta Wencel

Rekomendowane wpisy

Skip to content