Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

W ramach zajęć praktycznych wszystkie klasy trzecie wraz z końcem maja udały się do Arboretum Wirty. W ogrodzie dendrologicznym można było zobaczyć ponad 830 gatunków i odmian drzew oraz krzewów pochodzących z całego świata. To okazałe arboretum zajmuje powierzchnię około 70 hektarów i jest podzielone na dwie części: leśną oraz parkową.
Poznawanie uroków tego miejsca uczniowie zaczęli od zwiedzania wyłuszczarni nasion i nowoczesnej szklarni. Spacerując częścią parkową, młodzież zachwycała się różnorodnymi gatunkami drzew i krzewów, zaś w części leśnej podziwiała między innymi olbrzymie żywotniki czy daglezje. Spacerując przez wysoki las, dotarliśmy nad brzeg Jeziora Borzechowskiego Wielkiego, nad którym na chwilę odpoczęliśmy, podziwiając przy okazji piękne widoki. Całe zwiedzanie arboretum umilała obecność leśników, którzy w fachowy sposób przekazali nam swoją wiedzę. W trakcie tak intensywnego dnia znalazła się też chwila na odpoczynek przy ognisku z kiełbaskami.
Z nową wiedzą, doświadczeniem, którego nie da się zdobyć w innych miejscach, i uśmiechem na twarzach wróciliśmy do szkoły.

Tekst i zdjęcia: Hubert Łopata

Rekomendowane wpisy

Skip to content