Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Po trzech latach przerwy spowodowanych sytuacją epidemiczno-sanitarną w Polsce, Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi ponownie „otworzyło swoje drzwi” dla kandydatów chcących od września 2022 roku stać się adeptami leśnictwa. Imprezę rozpoczął koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych pod batutą Mirosława Pałczyńskiego. Następnie przybyłych gości przywitała kadra kierownicza szkoły na czele z dyrektorem Piotrem Marciniakiem. Podczas spotkania omówione zostały najistotniejsze punkty, które każdy kandydat chcący zostać uczniem tucholskiego „leśnika” powinien wiedzieć. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali mundury oraz odzież wierzchnią, w której udają się na co dzień do szkoły oraz na zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe do nadleśnictw dydaktycznych.
O rozwijaniu swoich pasji opowiedzieli członkowie szkolnego koła sokolników „Raróg” oraz sygnaliści
z zespołu „Jenot”. Całość uwieczniło krótkie przedstawienie przygotowane przez Samorząd Uczniowski Technikum Leśnego w Tucholi.
Kolejnym atrakcyjnym punktem imprezy okazał się pokaz konkurencji technicznych związanych z posługiwaniem się piłą łańcuchową, przygotowany przez uczniów szkoły, wchodzących w skład drużyny ‘PILAR’ – obecnych mistrzów Polski w umiejętnościach leśnych – oraz ich opiekuna Kamila Szarmacha. Wiele osób przecierało oczy ze zdumienia, jak precyzyjnie i sprawnie młodzi ludzie potrafią posługiwać się pilarką. Zgromadzeni dość licznie tego dnia kandydaci wraz z rodzicami mogli również odwiedzić sokolarnię, gdzie uczniowie bardzo chętnie opowiadali o tajnikach układania ptaków drapieżnych. Uczestnicy wydarzenia mogli również podejrzeć, na czym polega praca arborysty związana
z pielęgnacją drzew stojących.
W budynku szkoły kandydaci mieli możliwość zwiedzenia pracowni dydaktycznych, izby tradycji łowieckich, sali bioróżnorodności oraz takich ‘nowinek’ jak koło geomatyczne czy pracownia, w której znajduje się symulator maszyny wielofunkcyjnej typu Harvester. Ponadto aktywni uczestnicy ‘Drzwi Otwartych’ brali udział w konkursach tematycznych przygotowanych przez nauczycieli i uczniów,
a następnie mogli odebrać drobne upominki w internacie szkoły. Sekcje internackie i sportowe również zaprezentowały zakres zajęć pozalekcyjnych, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania. Do fotorelacji z wydarzenia zapraszamy wkrótce na stronę Facebookową szkoły.


Błażej Wilkowski

Rekomendowane wpisy

Skip to content