Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

                                                  "Z drobiazgów życiowych
                                             wykonanych wielkim sercem
                                              powstaje wielkość człowieka."
              (Kard. Stefan Wyszyński)

8 kwietnia 2022r. w kościele p.w. Bożego Ciała odbyła się Droga Krzyżowa przygotowana i poprowadzona przez młodzież i nauczycieli naszej szkoły. Po dwóch latach przerwy spowodowanej przez COVID ponownie młodzi leśnicy wraz ze swoimi opiekunami stanęli przy poszczególnych stacjach Via Dolorosa.
Tematem przewodnim tegorocznych rozważań była:WOLNOŚĆ.
Poszczególne rozmyślania tworzone były w oparciu o refleksje młodzieży Technikum Leśnego, napisane na szkolnych katechezach.
Głębokie przeżycie, skupienie i szczególna zaduma towarzyszyły podczas poszczególnych etapów Drogi.
Nie tylko rozważania, ale także oprawa muzyczna wraz z tekstami pieśni autorstwa prof. D. Sicińskiego oraz aklamacja „Któryś za nas cierpiał rany” zagrana na trąbkach przez Wiktora Adamskiego i Pawła Kloskowskiego potęgowały modlitewny charakter Drogi krzyżowej.
Dla uczestników i zgromadzonych w kościele była to wspaniała katecheza, która niewątpliwie może pogłębić naszą wiarę i odmienić nasze życie.

Uczestnicy:
Dominika Karpińska, Wiktoria Woch,Julia Poznańska, Karolina Łangowska, Kinga Klafetka, Otylia Konkol,Jakub Rekowski, Kacper Giziński,Eliasz Pałubicki, Igor Jankowski, Miłosz Przybysz,Jan Ścibior Paweł Kloskowski, Wiktor Adamski, Kacper Wyrzykowski, Marcel Wasiak.

Anna Daniłowicz, Elwira Sicińska, Lucyna Chylewska, Przemysław Badtke.

Całość koordynował D. Siciński.

Lucyna Chylewska

Rekomendowane wpisy

Skip to content