Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Światełko pamięci

Jak co roku płomieniami palących się zniczy chcieliśmy przypomnieć jak ważnym aspektem naszej kultury jest pamięć o zmarłych, ale też jak losy naszych przodków budują naszą tożsamość… „Światełko pamięci” zapalamy przez dniem Wszystkich Świętych i ma to dla nas wymiar symboliczny.

Uczniowie i nauczyciele Technikum Leśnego w Tucholi bardzo chętnie przynoszą znicze, które przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zawożą na cmentarze, odwiedzając groby zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły. Nie zapominamy też o miejscach pamięci narodowej i o naszym patronie Adamie Lorecie.

Nie wyobrażamy już sobie, żeby w naszej szkole nie zaistniała ta akcja, akcja którą prowadzimy od wielu lat… Wyciszeni, pochyleni  nad mogiłami uświadamiamy sobie wartość życia ziemskiego…

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” (ks. Jan Twardowski)

Lidia Nurczyńska

Rekomendowane wpisy

Skip to content