Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

14 października 2020 roku to był inny niż dotychczas Dzień Edukacji Narodowej nie tylko z powodu epidemii COVID-19 i konieczności przestrzegania wymogów sanitarnych.

     Ten dzień stał się dla nasz szczególny, gdyż wówczas odwiedził naszą szkołę wiceminister środowiska i pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa Pan Edward Siarka, aby złożyć życzenia wszystkim uczniom i pracownikom placówki. Podkreślił, że Technikum Leśne  w Tucholi nie zostało wybrane przez przypadek, lecz dzięki osiąganym przez szkołę wynikom, co uwzględnił również tegoroczny Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników Perspektywy,  w którym kolejny rok z rzędu zdobyliśmy Złotą Tarczę.

     Pan Minister zaszczycił swoją obecnością akademię o kameralnym z racji pandemii charakterze, zorganizowaną dla uczczenia Dnia Nauczyciela przez Radę Samorządu Uczniowskiego. Przygotowaliśmy krótki program artystyczny ku pokrzepieniu serc. Chcieliśmy wywołać uśmiech na twarzach obecnych i to nam się udało!

     W programie udział wzięli:

– prowadzące: Patrycja Mania (2a) i Roksana Woźniak (3a), wokalistki: Klaudia Galikowska (4b) i Aleksandra Hinc (2d), aktorzy: Michał Pawelik (4a) i Michał Zaczkiewicz (4c) oraz grający na fortepianie: Miłosz Przybysz (2a) i Jan Ścibor (1a). Alicja Grost (2d) zaprezentowała wiersz własnego autorstwa, a obsługę techniczną zapewnił Robert Rachow (2a).

     Mimo że nasze spotkanie miało bardzo skromny charakter z powodu pandemii, Pan Minister przemawiając bardzo skomplementował uroczystość.

     Składając gratulacje z powodu licznych sukcesów szkoły, w tym ponownego zdobycia przez Technikum Leśne w Tucholi Złotej Tarczy, zwrócił uwagę na relacje łączące naszych uczniów i nauczycieli oraz podkreślił, że kluczem do sukcesu są nie tylko zdolni i pracowici uczniowie, lecz także pasja i zaangażowanie nauczycieli tej szkoły. Zdradził wtedy również, że sam w przeszłości był dyrektorem szkoły i dlatego rozumie realia edukacji oraz potrzeby placówek dydaktycznych.

     Ponadto w swoim wystąpieniu Pan Edward Siarka złożył serdeczne życzenia nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz uczniom, a także podzielił  się  refleksjami na temat swojej edukacji i smutnej rzeczywistości z koronawirusem w tle.

      Ważnym momentem tej wizyty było wręczenie Panu Dyrektorowi Piotrowi Marciniakowi Medalu Komisji Edukacji Narodowej. Gratulujemy Panie Dyrektorze!

     Po zakończonej uroczystości Pan Edward Siarka zwiedził zarówno główny budynek szkoły (m.in. pracownię harvestera, multimedialną pracownię językową i salę bioróżnorodności), jak i internat. Szczególne wrażenie zrobiły na nim wizyta w sokolarni i kontakt z ptakami drapieżnymi.

     Dziękujemy Panu Ministrowi za wszystkie serdeczności, miłe słowa i za to spotkanie.

     Wyrażamy nadzieję, że Pan Minister będzie częstym gościem w naszym technikum.

     Lidia Nurczyńska

Rekomendowane wpisy

Skip to content