Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

DRODZY UCZNIOWIE!

  Zwykle w tym czasie w naszej szkole miało miejsce ogromne zaangażowanie całej społeczności szkolnej TL (uczniów i pracowników) w przygotowanie Szlachetnej Paczki. Niestety, w tym roku ta trwająca u nas od wielu lat akcja stała się niemożliwa do zrealizowania.

Z ogromnym szacunkiem wspominam Waszą coroczną, gorliwą pracę przy rozpoznawaniu potrzeb rodzin wymagających pomocy, poprzez zbiórkę środków wśród uczniów i pracowników szkoły, dokonywanie zakupów, gromadzenie darów od członków Waszych rodzin, po staranne, trwające do późnych godzin wieczornych pakowanie paczek. Nieoceniona praca Was wszystkich pozwalała nam zawozić przygotowane dary serca w dniu Finału do wybranej przez nas rodziny.

Kochani Wolontariusze! Chcę Wam bardzo gorąco za to wszystko podziękować żywiąc nadzieję,  że w przyszłym roku wrócimy do tej wspaniałej tradycji.

W czasie pandemii niemożliwe staje się zorganizowanie pewnych przedsięwzięć, ale… możliwe jest niezmiennie dzielenie się dobrem z potrzebującymi ludźmi. Pamiętajcie, że tylko świadectwo ma dzisiaj autentyczną moc przemiany rzeczywistości. Zachęcam Was Kochani, aby nie tracić czasu, lecz w swoich środowiskach odpowiedzieć konkretnymi czynami. Proszę: rozejrzyjcie się wokół i wykorzystajcie potencjał dobra, jaki w sobie nosicie. Pamiętajcie szczególnie o seniorach (samotnych w domach i w ośrodkach). Zachęcam do pomocy w prostych czynnościach (zakupy, wyprowadzenie psa, sprzątanie) i oczywiście do wspierającej rozmowy.

Wierzę, że Wy, ludzie młodzi, zdrowi, swoją energię właściwie wykorzystacie.

Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia życzę Wam i Waszym najbliższym zdrowia, pokoju, wytrwałości i wielu łask, potrzebnych do przetrwania trudów dnia codziennego.

Elwira Sicińska Pedagog TL

Rekomendowane wpisy

Skip to content