Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Coroczne wydarzenie, jakim są Drzwi Otwarte w Technikum Leśnym im. Adama Loreta w Tucholi po raz kolejny cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony kandydatów do klas pierwszych technikum. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów i z pewnością wiąże się z faktem, że w roku szkolnym 2019/2020 nabór będzie prowadzony dwutorowo –  rekrutacja dotyczyć będzie absolwentów gimnazjów oraz absolwentów 8-letniej szkoły podstawowej.

W trakcie Drzwi Otwartych, które odbyły się 13 kwietnia 2019r. szkołę odwiedziło ponad 500 osób (kandydaci wraz z rodzinami), a organizatorzy wydali ok. 250 wniosków o przyjęcie ucznia do klasy pierwszej technikum. Oprócz zwiedzania bazy dydaktycznej szkoły, internatu oraz przeróżnych kół zainteresowań działających w szkole i w internacie, zwiedzający mieli możliwość wzięcia udziału w przeróżnych konkursach tematycznych organizowanych w pracowniach ogólnokształcących, zawodowych, sali bioróżnorodności, internacie czy też wspomnianych kołach zainteresowań i agendach szkolnych.

    W trakcie spotkania ogólnego, które odbyło się w sali tenisa stołowego, Dyrektor Piotr Marciniak wraz z kadrą kierowniczą szkoły przybliżyli przyszłym adeptom leśnictwa profil kształcenia zawodowego i ogólnokształcącego. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość  sprawdzenia swoich umiejętności posługiwania się symulatorem typu Harvester, jak i obejrzeć z bliska pracę w/w maszyny leśnej. Arborysta razem z grupą uczniów prezentował umiejętności pielęgnacji drzew, natomiast uczniowie ze szkolnej drużyny umiejętności leśnych ‘PILAR’ wraz z instruktorem dali pokaz posługiwania się piłą motorową w kilku konkurencjach technicznych. Tradycyjnie już wielkim zainteresowaniem cieszyło się szkolne koło sokolników ‘RARÓG’, którego członkowie zajmują się pielęgnacją ptaków drapieżnych. Całość imprezy uświetnił koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych oraz występy szkolnego koła sygnalistów myśliwskich „Jenot”.

                    Błażej Wilkowski

Rekomendowane wpisy

Skip to content