Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Dnia 25 lutego zakończył się kurs arborystyczny trwający łącznie trzy dni. Jak co roku odbywał się on na poziomie klas trzecich w ramach cotygodniowych zajęć praktycznych. Na spotkaniach z prowadzącym szkolenie, panem Pawłem Oleszkiewiczem poznaliśmy pracę arborysty, zarówno w teorii, jak i praktyce. Wyczerpująco omawialiśmy kwestię pielęgnacji, czy usuwania drzew pod względem prawnym.

Zapoznaliśmy się ze specjalistycznym wyposażeniem i ubiorem obowiązującym przy wykonywaniu tego typu prac na wysokości oraz wymaganiami, które trzeba spełniać, aby wykonywać ten zawód. Mieliśmy możliwość poznania sprzętu arborystycznego oraz wypróbowania go w praktyce.

Były to między innymi: proca, z której strzelaliśmy do wyznaczonego celu w koronach drzew, specjalistyczne liny i ściągacze, czy choćby piły ręczne i spalinowe. Wszyscy nauczyli się, jak poprawnie zakładać węzły i mocowania. Najbardziej wyczekiwanym przez nas zadaniem było wspięcie się na drzewo.

Chętne osoby z grupy odpowiednio do tego przeszkolone i wyposażone w niezbędny sprzęt wspinały się pod okiem prowadzącego. Szkolenie to było przyjemnym połączeniem pracy i zabawy. Na pewno zdobyte doświadczenia zostaną w naszej pamięci na długo. 

Zuzanna Żabińska i Patrycja Jakubowska

Rekomendowane wpisy

Skip to content