Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

6.czerwca w naszej szkole obchodziliśmy święto patrona naszej szkoły- Adama Loreta.
Po trzech pierwszych lekcjach, wspólnie z Reprezentacyjną Orkiestrą Lasów Państwowych, wszystkie klasy przeszły do kościoła pw. Bożego Ciała, na mszę w intencji całej społeczności szkolnej, którą poprowadził ksiądz proboszcz Ireneusz Kalf. Na miejscu Orkiestrą dala krótki koncert.
Następnie na terenie szkoły odbył się uroczysty apel poświęcony patronowi szkoły. Delegacja samorządu szkolnego zapaliła znicz przy tablicy upamiętniającej w holu szkoły. Została przybliżona historia Adama Loreta, tak aby każdy mógł się z dumą o niej wypowiadać. Nie zabrakło również części artystycznej- recytacji wierszy o tematyce leśnej czy nostalgicznych piosenek w wykonaniu Leny Balcerowskiej z klasy 2a, Mileny Turzyńskiej z klasy 1a oraz Marka Masztakowskiego z klasy 1b.
Na zakończenie apelu głos zabrał Pan dyrektor – Piotr Marciniak, który powiedział kilka słów na temat Adama Loreta oraz podziękował za przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia uczniom i nauczycielom. A na sam koniec życzył udanej zabawy na pikniku szkolnym.
W tym roku piknik był w tematyce zaczarowanego ogrodu. Został przygotowany przez uczniów i nauczycieli, pod opieką p. prof Aleksandry Dopke oraz p. prof Karoliny Biernackiej- Zaremby. Uczniów zaskoczyły wspaniale atrakcje, jak malowanie kamieni, zaplatanie wianków, wbijanie gwoździ, gra w szachy i wiele innych kreatywnych zabaw. Wiele emocji wywołała konkurencja w przeciąganiu liny nauczyciele kontra uczniowie.
Wszyscy uczestnicy pikniku mogli skosztować smacznego poczęstunku, jak gofry, kiełbaski z grilla, popcorn, czy przeróżnych owoców. Dla spragnionych znalazła się orzeźwiającą lemoniada.
Na obiad serwowano chłodnik oraz hamburgery, a na deser przepyszne lody.
O oprawę muzyczną zadbała Pozytywna Grupa Radiowa. Wspólnie odtańczyliśmy utwór ” Jerusalema”. To był dzień zadumy, ale także świetnej zabawy.

Tekst i zdjęcia: Anna Pollok

Rekomendowane wpisy

Skip to content