Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Czy możliwy jest wypoczynek połączony z atrakcyjnymi formami edukacji leśnej? Oczywiście, że tak! Przekonaliśmy się o tym, uczestnicząc w wycieczce klasowej do Woziwody, która odbyła się 19 maja.

Podczas dwudniowego wypadu mieliśmy okazję nie tylko wypocząć na łonie natury, zintegrować się, ale także poznać tajniki ochrony przyrody. Pierwszego dnia zaopiekowała się nami p. Dorota Rząska-Lis, specjalista ds. edukacji w Nadleśnictwie Woziwoda, zabierając nas na spacer do rezerwatu przyrody Jeziorka Kozie. Bardzo ciekawe okazało się także odwiedzenie nowoczesnego Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, w którym zachwyciły nas ekspozycje tematycznie związane z przyrodą, lasem oraz gospodarką leśną. Dzień zakończyliśmy integracyjnym ogniskiem. Tańce i śpiewy towarzyszyły nam przez cały wieczór.

Ostatniego dnia udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, po której oprowadził nas leśniczy, p. Adam Pieczka, opowiadając nam o roślinności i zwierzętach występujących na terenie rezerwatu przyrody Dolina Rzeki Brdy.  

Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas oraz gościnność Nadleśnictwu Woziwoda, szczególnie p. Dorocie Rząsce-Lis oraz p. Adamowi Pieczce, a także wychowawcom – p. prof. Joannie Buczkowskiej oraz p. prof. Marzenie Pruss za opiekę i fantastyczną atmosferę podczas wyjazdu.

Tekst: Zuzanna Łepek

Rekomendowane wpisy

Skip to content