Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

W dniach 13-15 kwietnia na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyły się po raz dwunasty Zawody Młodych Leśników, organizowane przez Koło Leśników. Każda ze szkół leśnych (brało udział 8 szkół) wystawiała trzyosobową (obowiązkowo trzyosobową) drużynę uczniów z klas maturalnych. 

Naszą szkołę reprezentowali: Anna Deinowska, Dominika Hennik i Przemysław Gałązka. 

Pierwszego dnia zmagaliśmy się z rozpoznawaniem: grzybów, ptaków, roślin, nasion, zwierząt łownych (wraz z nazwami łacińskimi), przyrządów sokolniczych oraz urządzeń i maszyn leśnych. Odbywało się to na niektórych punktach kontrolnych podczas biegu na orientację. Po krótkiej regeneracji i posiłku przystąpiliśmy do rozwiązywania testu wiedzy leśnej. 

Drugiego dnia odbyły się zawody drwali. Wszyscy uczestnicy musieli zmienić łańcuch tnący, pozostałe  zadania – ścinkę, okrzesywanie oraz przerzynkę kombinowaną i przerzynkę precyzyjną mogliśmy wybierać, tak by każdy z nas wykonał spośród nich dwa zadania. Na rozluźnienie każdy spróbował swoich sił również w strzelaniu z łuku klasycznego. 

Trzeciego dnia poznaliśmy wyniki. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy III miejsce. I miejsce zajął ZSL w Goraju, II ZSL w Zagnańsku.

Zaważyły o tym głównie zawody drwali, w których zajęliśmy miejsce pierwsze (od tyłu), ale tylko w naszej drużynie wystartowały 2 zawodniczki (jeszcze tylko drużyna z Zagnańska miała dziewczynę w składzie). I miejsce w zawodach drwali zajął ZSL w Goraju, II  ZSL w  Rucianem-Nidzie, III ZSL w Brynku.

W klasyfikacji indywidualnej, w której brane były pod uwagę wyniki z biegu na orientację (wiedzy i orienteeringu) oraz testu wiedzy leśnej na podium stanęli:

I miejsce – Dominika Hennik z naszego, tucholskiego Hogwartu, 

II miejsce – Jakub Molik z ZSL w Goraju,

III miejsce – z Aleksander Budaj  z ZSL w Goraju.

Wszyscy troje mają zapewnione stypendia na I roku studiów, oczywiście po podjęciu dziennych studiów na Wydziale Leśnym UP w Poznaniu.
To były bardzo intensywne trzy dni, w ciągu których mieliśmy okazję nie tylko wykazać się wiedzą, umiejętnościami i wytrwałością, ale również poznać nieco studenckiego życia. Spotkaliśmy się ze znajomymi absolwentami i miło spędziliśmy czas integrując się z przyszłymi kolegami z wydziału. Pomimo rywalizacji atmosfera była niezwykle przyjacielska, a zawodnicy, mimo konkurowania, w razie potrzeby chętnie wyciągali pomocną dłoń do swoich przeciwników.

Chcieliśmy serdecznie podziękować organizatorom, którymi byli studenci Wydziału Leśnego – członkowie Koła Leśników. Gratulujemy WSZYSTKIM uczestnikom i serdecznie pozdrawiamy: TL w Miliczu, TL w Warcinie, ZSL w Rogozińcu, ZSL w Zagnańsku, ZSL w Brynku, ZSL w Rucianem-Nidzie oraz ZSL w Goraju.

Dziękujemy za wspólną zabawę i (miejmy nadzieję) do zobaczenia na wydziale!

Tekst: Dominika Hennik Zdjęcia: Jolanta Wencel

Rekomendowane wpisy

Skip to content