Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

13 kwietnia 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi odbyła się promocja powieści ucznia naszej szkoły Damiana Banacha. Damian jest uczniem klasy IV C i stworzył powieść pt. ”Homo Deus”.

Promocję rozpoczęło wystąpienie pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Janty-Połczyńskiego – pani Hanny Szramki.

Spotkanie poprowadziła Katarzyna Umińska. Biblioteka zapełniła się nie tylko nauczycielami i uczniami naszej szkoły, przyszło również wielu czytelników i sympatyków książek. Przez godzinę Damian Banach opowiadał o swoim dziele, mówiąc o filozofii, tłumacząc tytuł powieści. Odniósł się również do postaci, które stworzył. Było również sporo pytań od naszych uczniów, którzy już przeczytali jego książkę. Spotkanie zakończyło się gratulacjami dla młodego pisarza, m. in. od dyrektora Technikum Leśnego w Tucholi pana Piotra Marciniaka oraz zakupem książki i autografami.

Katarzyna Umińska

Więcej zdjęć ze spotkania można obejrzeć na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi.

Rekomendowane wpisy

Skip to content