Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Dnia 17 listopada uczniowie klas pierwszych udali się na uroczystą mszę do kaplicy św. Huberta znajdującej się w Okoninach Nadjeziornych. Najpierw odwiedziliśmy Śliwice, gdzie w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej ksiądz proboszcz Andrzej Koss, kapelan diecezjalny myśliwych i leśników, przybliżył nam historię patrona gminy, a także powiedział kilka słów o grocie Matki Boskiej z Lourdes, mieszczącej się tuż obok kościoła. Następnie udaliśmy się do uroczej kaplicy św. Huberta w Okoninach, gdzie odbyła się msza w intencji uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Mszę uroczyście rozpoczęli członkowie szkolnego koła sygnalistów, a kilkoro uczniów naszej szkoły, z pomocą p. prof. Dariusza Sicińskiego, również zaangażowało się w przebieg i oprawę liturgii.

Po mszy udaliśmy się na plebanię w Śliwicach, gdzie czekał na nas ciepły posiłek. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu oraz za troskę, jaką obdarzyli nas opiekunowie wycieczki oraz ksiądz proboszcz.

Tekst: Z. Łepek

Zdjęcia: D. Siciński

Rekomendowane wpisy

Skip to content