Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Naszą szkołę promowaliśmy podczas Hubertusa w Chojnicach w ubiegłą niedzielę, tj. 2 października 2022 r. Obchody Święta Myśliwych rozpoczęły się od przemarszu pocztów sztandarowych, w którym brał udział poczet naszej szkoły (Krystian Jankowski, Jakub Rekowski, Cezary Zdolski). Następnie odbyła się uroczysta msza święta. Oprawę muzyczną podczas nabożeństwa zapewnił Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Złoty Róg” ZO PZŁ w Bydgoszczy, w którym zaprezentowali się nasi uczniowie: Aleksandra Jabłońska i Adam Hamerliński.
Przy promocyjnym stoisku Radosław Majda, Kaja Hofman i Filip Lemieszkiewicz organizowali konkursy z wiedzy leśnej dla młodszych i starszych dzieci. Swoje umiejętności gry na rogu prezentował nasz „debiutant” – Kajetan Janik z kl. 1b.
Nie mogło zabraknąć naszych sokolników – Filipa Jodłowskiego i Norberta Żołądkiewicza – którzy z wielką pasją opowiadali o ptakach drapieżnych .
Na wszystkich stołach królowała dziczyzna. Byliśmy obserwatorami kulinarnego show organizowanego przez p. Kubę Wolskiego („Dzika kuchnia”), który przygotował przepyszny gulasz z dzika (nawet zjedliśmy dokładki).
W programie święta były także takie atrakcje jak: wabienie jeleni, prezentacja ras psów myśliwskich i pokaz sokolniczy.
Słoneczna aura przyczyniła się do tego, iż nie tylko nasze stoisko, ale także pozostałe, były oblegane przez gości.

Tekst i zdjęcia: Lucyna Chylewska

Rekomendowane wpisy

Skip to content