Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

W środę 10 listopada świętowaliśmy w szkole dzień upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Dumni jesteśmy z tego, że wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły nosili od rana przypięte kotyliony, przygotowane przez samorząd uczniowski, co już podkreślało uroczysty charakter tego dnia, Zależało nam bardzo, aby wszyscy wzięli udział w przygotowanej przez samorząd uczniowski  uroczystości patriotycznej, dlatego  na boisku szkolnym ustawiliśmy krzesła dla całej społeczności szkolnej i przygotowaliśmy niezbędne nagłośnienie (na szczęście pogoda dopisała).

Od godziny 11:00 uczniowie, nauczyciele i pracownicy zajmowali przygotowane dla  nich miejsca, aby punktualnie o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego i w ten sposób wziąć udział w akcji zainicjowanej przez MEiN „Szkoła do hymnu”.

Po odśpiewaniu hymnu zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych. Aby wspólne śpiewanie wypadło dobrze, uczestnicy otrzymali przygotowany śpiewnik, a początek każdej piosenki inicjowany był przez chórek, spontanicznie zebrany na tę okazję. No i udało się! Ponoć nasze śpiewanie słychać było w całej okolicy 😊 Przed każdą pieśnią przedstawiciele samorząd uczniowski prezentowali  krótką historię jej powstania, bo edukacji patriotycznej nigdy za wiele.

To nasze wspólne śpiewanie  pokazało, że pomimo trudnej sytuacji pandemicznej potrafimy być razem i wspólnie pielęgnować najpiękniejsze nasze narodowe tradycje.

Wszystkim, którzy pomogli przy organizacji tego przedsięwzięcia (a pracy było sporo) bardzo dziękujemy.

Lidia Nurczyńska

Rekomendowane wpisy

Skip to content