Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Podwójne zwycięstwo w XLIV edycji OWiUR

23 kwietnia wystartowaliśmy w eliminacjach okręgowych OWiUR w Okręgu Poznańskim. W ubiegłym roku szkolnym eliminacje okręgowe i centralne zostały odwołane ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną, w tym roku odbyły się dość nietypowo, bo w pustych murach (studenci na nauczaniu zdalnym) Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktor Grzonkowski (4a), Cezary Pawłowski (4c), Patryk Kurpet (3c), Adam Hamerliński (2a). Patryk i Adam pokonali 19 przedstawicieli 6 szkół (Goraj, Milicz, Rogoziniec, Starościn, Żychlin), zajmując 1 i 2 miejsce. Nadmienię, że Patryk został obok koleżanki z bloku weterynaria, najlepszym uczestnikiem olimpiady, uzyskując 109 na 120 punktów. Rekord olimpiady to 117 punktów, 12 lat temu.

Na finał olimpiady nie mieliśmy daleko – odbył się w Bydgoszczy, w gościnnych murach Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. W dniach 28 i 29 maja do zmagań olimpijskich przystąpili uczniowie w 11 blokach tematycznych. Przypomnę, że są to:  produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, gastronomia, technologia żywności, agrobiznes, leśnictwo, ochrona i inżynieria środowiska, architektura krajobrazu oraz weterynaria.

Najpierw eliminacje pisemne – test 60 pytań, następnie etap praktyczny ( w tym roku bez wyjścia do lasu), czyli rozpoznawanie nasion, szyszek, owadów oraz kory drzew.

Patryk i Adam powtórzyli swój sukces z eliminacji okręgowych, obydwaj mieli ponad 100 punktów (dokładnych wyników nie poznaliśmy), laureatem 3 miejsca został reprezentant TL w Miliczu.

To olbrzymi sukces naszych chłopaków, bo trzeba podkreślać, że olimpiada wykracza poza program nauczania, wiele zagadnień realizuje się w klasach programowo wyższych.

Dodam jeszcze, że organizatorem olimpiady jest Komitet Główny OWiUR przy SGGW w Warszawie pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji I Nauki oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Serdecznie gratuluję ;))

Jolanta Wencel

Rekomendowane wpisy

Skip to content