Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Szkoła do hymnu

W przeddzień Święta Niepodległości 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży zapraszają szkoły i inne placówki oświatowe w Polsce i za granicą do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego.

W tym roku jednak z powodu ograniczeń w związku z wystąpieniem stanu epidemii połączmy się za pomocą komunikatorów internetowych i zaśpiewajmy nasz hymn narodowy w trybie online. Chcemy podtrzymać tą piękną tradycję i pokazać, że możemy to zrobić nawet w tak trudnych warunkach epidemicznych.

Na stronie MEN czytamy: „Już po raz kolejny zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to wtorek, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczności szkolne we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy, aby uczniowie i nauczyciele, którzy będą tego dnia w szkole, zaśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” w danej klasie lub grupie. Pozostałe osoby, które uczą się na odległość, zachęcamy do połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line. „

Lidia Nurczyńska

Rekomendowane wpisy

Skip to content