Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowych.

     Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi przyłączyło się do obchodów w/w wydarzenia, organizując konkurs dla klas I – III,  mający na celu zachęcenie uczniów do nauki języków obcych. Uczniowie klas 2a oraz 1c przygotowali skecz w j. niemieckim. Pani Profesor Kamila Wróblewska zaprezentowała występ wielojęzyczny, aby ukazać, jak jedna osoba może posługiwać się wieloma językami, zmieniając intonację i akcent. Każda z klas wzięła udział w kilku konkursach kulturowo-językowych oraz wykonała wcześniej wylosowaną piosenkę w danym języku obcym. Jury brało pod uwagę zarówno poziom wiedzy, jak i walory  estetyczne każdej klasy. Na zakończenie wszyscy uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu Pana Profesora Błażeja Wilkowskiego nt. nowoczesnych technik uczenia się języka obcego. Zwycięzcy (najlepsza klasa z każdego poziomu edukacyjnego) otrzymali nagrody przygotowane przez Radę Rodziców przy Technikum Leśnym im. Adama Loreta w Tucholi.

WYNIKI:

Klasy pierwsze – klasa IA

Klasy drugie – klasa IIC

Klasy trzecie – klasa IIIA

     Wszystkim klasom dziękujemy za bardzo żywiołowe zaangażowanie się w obchody Europejskiego Dnia Języków i mamy nadzieję, że za rok impreza będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem. Szczególne podziękowania należą się Pani Profesor Kamili Wróblewskiej, która bardzo skrupulatnie opracowała scenariusz imprezy. Zespół Języków Obcych jest głęboko przekonany, że Europejski Dzień Języków na stałe wpisze  się w kalendarz organizacyjny pracy szkoły.

                                                                                                                         

  Błażej Wilkowski

Rekomendowane wpisy

Skip to content