Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Tegoroczne Mistrzostwa odbyły się w Jabloncu nad Nisou w Republice Czeskiej, w dniach 5-10 sierpnia.. Wzięło w nich udział 350 zawodników z 15 państw. Ponad 60-osobową ekipę polską tworzyli pracownicy Lasów Państwowych, BULiGL, ZUL, uczniowie trzech szkół leśnych (Goraj, Ruciane – Nida, Tuchola), studenci wydziałów leśnych oraz członkowie rodzin leśnych.

Do Honorowej Reprezentacji Polski Leśników z naszej szkoły powołani zostali Dominika Zielińska (3b) i Dominik Chudecki (3a). Zawody otworzył, jak zwykle, bieg sprinterski, którego trasy były wytyczone na terenie leśnym oraz parku i obszarze zurbanizowanym.  Ekipa polska wywalczyła w tym biegu 14 medali, w tym brązowy, w kategorii M18,  zdobył Dominik. Bieg średni (mistrzowski) odbył się w terenie leśnym, górzystym  (Góry Izerskie) z ogromną ilością głazów, pociętym wąwozami, jarami, strumykami, dodatkowo po obfitych, nocnych opadach deszczu, co jednak nie przeszkodziło  polskiej ekipie w zdobyciu kolejnych 9 medali. Srebrny medal w kategorii M18 wywalczył Dominik, ustępując jedynie zawodnikowi z Finlandii.

Mistrzostwa kończą zawsze sztafety. Teren, podobnie jak w biegu mistrzowskim – trudny, górzysty.  Do zdobycia następnych 9 medali przyczynili się również Dominik startujący z kolegami z Goraja (złoty medal) oraz Dominika z koleżankami z Rucianego – Nidy (brązowy). Gratulacje dla naszych reprezentantów i serdeczne podziękowania dla Pana Zygmunta Jelińskiego z TL w Goraju za opiekę, wsparcie i wycieczkę do Pragi.
                                                                                              Jolanta Wencel 

Rekomendowane wpisy

Skip to content