Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Jubileuszowe Mistrzostwa odbyły się w dniach 24 – 26  maja 2019 r., a ich organizatorem było Nadleśnictwo Kościerzyna.  Zawody, jak zawsze, rozłożone zostały na dwa dni. W piątek uliczkami, głównie starego miasta, Kościerzyny odbył się bieg sprinterski. Wszyscy podkreślali, że był trudny. Po biegu i podliczeniu wyników rozpoczęła się uroczystość otwarcia Mistrzostw, połączona z ogłoszeniem wyników sprintu. Uroczystości towarzyszył występ naszej orkiestry. Drugi dzień zmagań -to bieg mistrzowski. Odbył się na obrzeżach miasta, w silnie pofałdowanym terenie porośniętym buczynami.

Dla nas był to bardzo ważny bieg, gdyż w jego ramach odbyła się rywalizacja o Puchar Fundacji Sport i Przyroda OKO BnOL, dla najlepszej szkoły leśnej. Punkty zbierali zawodnicy (wyniki indywidualne trzech najlepszych z drużyny) startujący w kategoriach: K16, M16, K18, M18, K20, M20. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce (I – Ruciane Nida, III – Goraj, IV – Białowieża). Indywidualnie przywieźliśmy cztery  medale: srebrny w K16 – Dominika Zielińska (kl. 2b), srebrny w M18 – Dominik Chudecki (kl. 2a), brązowy w M16 – Hubert Gostomski (kl. 1b) oraz brązowy opiekun – p. Anna Grzywacz. Punkty dla drużyny zdobywali także: Piotr Sokołowski (kl. 1b), Oskar Reszka (kl. 1a), Remigiusz Grabiński (kl. 1a), Zofia Kowalke (kl. 1c), Marcelina Torkowska (kl. 2b), Dorota Brauer (kl. 2b), Paweł Jezierski (kl. 2c), Jakub Rzepa (kl. 3b), Sebastian i Jakub Wybult (kl. 3b).

Po wręczeniu medali odbyła się prezentacja i ślubowanie zawodników powołanych do składu Reprezentacji Leśników Polskich na Mistrzostwa Europy Leśników w Biegu na Orientację, które odbędą się w dniach 6 – 10 sierpnia w Jabloncu, w Górach Izerskich (Czechy). W reprezentacji znaleźli się Dominika Zielińska i Dominik Chudecki. Wszystkim serdeczne gratuluję, a w szczególności młodym uczestnikom, którzy pierwszy raz zmagali się z leśną topografią.

                                                                                              Jolanta Wencel

P.S. Serdecznie dziękuję Panu Sławomirowi Sławińskiemu Nadle śniczemu Nadleśnictwa Osie za przychylne przyjęcie oraz Panu Mariuszowi Deinowskiemu, za poświęcony czas i cenne uwagi podczas treningu na trasach Zielonego Punktu Kontrolnego.    

Rekomendowane wpisy

Skip to content