Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Karnawał obfituje w tańce, zabawy i biesiadowanie. Samo słowo karnawał pochodzi od łacińskiego zwrotu caro vale i oznacza dosłownie ” żegnaj mięso”, rozumiane jako pożegnanie mięsa przed rozpoczynającym się katolickim wielkim postem.
Skąd się wziął karnawał? Dlaczego obchodzimy? Jak przebiega karnawał w Polsce i w innych krajach UE, o tym możemy się dowiedzieć czytając gazetkę sekcji stołówkowej na dolnym holu.
Jednakże warto wspomnieć, iż 05.02.2024 roku sekcja stołówkowa „naLEŚNIKI” przeprowadziła zabawę karnawałową. Biletem wstępu było okazanie elementu lub całego stroju karnawałowego, notabene trzeba przyznać, iż pomysłów naszej młodzieży w tym aspekcie nie zabrakło. Przekąski: koreczki owocowe, na słono oraz coś młodzieżowego czyli nachosy z tortilli oraz ślimaczki z ciasta francuskiego z kiełbaską dodawały energii uczestnikom balu.
Warto nadmienić o „DJ MARTYNIE i OLIWII”. Za ich sprawą przekąski ginęły z talerzy, a odpowiednio dobrana muzyka sprawiała, że wszyscy dobrze się bawili.
I tak oto okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw został zamknięty. Przed nami Środa Popielcowa, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na święta Wielkiejnocy.
Do zobaczenia na kolejnym karnawałowym spotkaniu!!!
Tekst i zdjęcia: Daniłowicz Anna

Rekomendowane wpisy

Skip to content