Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

  Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-1.png           Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-2.png      Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-3.png

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-4.png    Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-5.png

Technikum Leśne w Tucholi nieprzerwanie Złotą Szkołą

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi znalazło się na 48 miejscu w kraju w Rankingu Głównym Techników 2025. Oznacza to, że po raz dziesiąty (w tym nieprzerwanie po raz ósmy z rzędu) zostaliśmy uznani za Złotą Szkołę w Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników, czyli prestiżowym zestawieniu najlepszych szkół w kraju, sporządzanym corocznie przez miesięcznik „Perspektywy”.

Chociaż nasz ulubiony kolor to zielony, to fakt, że możemy posługiwać się znakiem jakości złotej tarczy, jest dla nas powodem do dumy. Wbrew zaczerpniętemu z filmu powiedzeniu: „złote a skromne”, warto zatem trochę się pochwalić naszą szkołą.

W Rankingu Wojewódzkim Techników 2025 po raz kolejny zajęliśmy 2 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Ponadto ponownie zdobyliśmy 1 miejsce w kraju wśród wszystkich szkół leśnych, w tym 11 techników prowadzonych przez Ministra Klimatu i Środowiska.

Tucholski „Leśnik” jest również jedyną szkołą powiatu tucholskiego, która znalazła się

w rankingu głównym.

TL Tuchola znalazło się także w prestiżowym Rankingu Szkół Olimpijskich 2025, uwzględniającym 300 liceów i techników oraz w Rankingu Maturalnym Techników 2025, ujmującym 200 techników, których absolwenci zdali maturę najlepiej w kraju.

Sporządzając „Ranking Techników”  wzięto pod uwagę cztery kryteria:

  • sukcesy w olimpiadach,
  • matura – przedmioty obowiązkowe,
  • matura – przedmioty dodatkowe,
  • egzaminy zawodowe.

Technikum Leśne w Tucholi zawdzięcza ponowne znalezienie się w rankingu naszym uczniom, nauczycielom (zwłaszcza przedmiotów maturalnych i zawodowych), opiekunom naukowym olimpijczyków, dyrektorowi wraz z kadrą kierowniczą oraz rodzicom. Niewątpliwie jest to zarazem rezultat współpracy z Lasami Państwowymi.

Na stronie miesięcznika „Perspektywy” jego twórcy napisali kiedyś: „Złote, Srebrne i Brązowe… najlepsze polskie szkoły (…) to miejsca, gdzie zaczyna się dobra przyszłość (…) Przyglądamy się tym szkołom od lat, staramy się poznać ich receptę na sukces i upowszechnić ją, z korzyścią dla całego systemu edukacji. Dobra szkoła była, jest i będzie na wagę złota! Dobre liceum czy technikum otwiera wszystkie drzwi. Daje nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także wychowuje, kształtuje postawę życiową młodego człowieka. Takie właśnie szkoły wskazuje nasz ranking…”.

Jaką mamy w Naszej Szkole receptę na sukces? W szkolnej codzienności nie myślimy o rankingu, gdyż nie jest on dla nas celem samym w sobie, ale miłym „skutkiem ubocznym” nauki i pracy. Na co dzień po prostu „robimy swoje”.

            Anna Stybaniewicz-Pik

 

 

 

 

 

 

[instagram-feed]
Skip to content