Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Tuchola, dnia 21.01.2020  r.

                                              Szanowny Panie!                      

Z radością i satysfakcją informuję, że Technikum Leśne w Tucholi im. Adama Loreta tradycyjnie już znalazło się w gronie laureatów prestiżowego  „Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników”, organizowanego corocznie przez miesięcznik „Perpektywy”. W „Rankingu Techników 2020”  tucholska szkoła leśna zajęła znakomite 30 miejsce w kraju    i po raz trzeci 2 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim. Oznacza to, że nadal jesteśmy „ZŁOTĄ SZKOŁĄ” i możemy posługiwać się jej znakiem jakości.

Wśród 11 techników leśnych prowadzonych przez Ministra Klimatu jesteśmy                            na zaszczytnym I miejscu.

W województwie kujawsko-pomorskim wyprzedziło nas tylko Technikum Elektroniczne w Bydgoszczy.

W powiecie tucholskim jedynie Technikum Leśne w Tucholi zdobyło złotą tarczę.

Nasza szkoła znalazła się także w Rankingu szkół olimpijskich, ujmującym tylko 200 liceów i techników, których uczniowie odnieśli największe sukcesy w olimpiadach.

Sporządzając „Ranking Techników 2020”  wzięto pod uwagę cztery kryteria:

  • sukcesy w olimpiadach – 20%
  • matura – przedmioty obowiązkowe – 20%
  • matura – przedmioty dodatkowe – 30%
  • egzaminy zawodowe – 30%.

Dla każdej szkoły zdobycie po raz pierwszy miejsca w rankingu szkół średnich to wielka radość. Jednak prawdziwą miarą sukcesu jest ponowne znalezienie się w nim. Nam udaje się to nieprzerwanie od dziesięciu lat.

W bieżącym 2020 roku już po raz piąty (a po raz trzeci z rzędu) weszliśmy do elitarnej „złotej ligi”, czyli setki najlepszych techników w Polsce.

Technikum Leśne w Tucholi zawdzięcza ponowne wejście na podium rankingu przede wszystkim młodzieży, nauczycielom (zwłaszcza przedmiotów maturalnych i zawodowych), opiekunom naukowym olimpijczyków oraz rodzicom naszych uczniów.

Nie mam także wątpliwości, że sukces naszej szkoły stanowi zarazem rezultat doskonałej współpracy z Lasami Państwowymi, a przede wszystkim z RDLP w Toruniu, z RDLP w Gdańsku, z Nadleśnictwem Tuchola oraz z Nadleśnictwem Woziwoda. Tym samym osiągnięcie to jest zarazem sukcesem leśników.

Na szczególną uwagę zasługuje także współpraca naszej szkoły z Ministerstwem Klimatu. Bez trudu, zaangażowania i profesjonalizmu całego kierownictwa Departamentu Leśnictwa oraz tworzonej przez nie przyjaznej i twórczej atmosfery, nie udałoby się utrzymać naszemu technikum wysokiej pozycji w owym prestiżowym ogólnopolskim zestawieniu szkół.

Na stronie miesięcznika „Perspektywy” jego twórcy napisali kiedyś: „Złote, Srebrne  i Brązowe… najlepsze polskie szkoły to miejsca, gdzie zaczyna się dobra przyszłość. Nie tylko uczniów, ale i nas wszystkich, naszego kraju, Europy, świata. Przyglądamy się tym szkołom od lat, staramy się poznać ich receptę na sukces i upowszechnić ją, z korzyścią dla całego systemu edukacji. Dobra szkoła była, jest i będzie na wagę złota! Dobre liceum czy technikum otwiera wszystkie drzwi. Daje nie tylko wiedzę  i umiejętności, ale także wychowuje, kształtuje postawę życiową młodego człowieka. Takie właśnie szkoły wskazuje nasz ranking…”.

 Z poważaniem

i leśnym pozdrowieniem

DARZ BÓR!

Skip to content