Z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa grupa wolontariuszy z Technikum Leśnego wzięła udział w wyjątkowym spotkaniu z podopiecznymi Stowarzyszenia „Do potęgi 21”. Wydarzenie miało na celu integrację oraz wspólne spędzenie czasu w atmosferze radości i wzajemnej akceptacji.
Podczas wizyty w sali zabaw zarówno wolontariusze, jak i uczestnicy stowarzyszenia mieli okazję do wspólnej zabawy, gier i aktywności ruchowych. Nie brakowało śmiechu, pozytywnej energii i ciepłych gestów. Młodzież z Technikum Leśnego z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach, wykazując się empatią i otwartością na potrzeby osób z zespołem Downa.
Spotkanie było doskonałą okazją do przełamywania barier, budowania nowych znajomości i wspólnego celebrowania różnorodności. Wolontariusze nie tylko dali uczestnikom mnóstwo radości, ale także sami wynieśli wiele wartościowych doświadczeń, ucząc się od swoich nowych przyjaciół szczerości, spontaniczności i radości z małych rzeczy.
To wydarzenie pokazało, jak ważne są takie inicjatywy w budowaniu otwartego i empatycznego społeczeństwa. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda się zorganizować kolejne spotkania, które przyniosą jeszcze więcej uśmiechów i pozytywnych emocji.
Dziękuję: Zosi Ciechanowskiej, Zosi Rudnik, Magdzie Jóskowskiej, Nadii Pestce, Kubie Nierzwickiemu i Erykowi Dorszowi-Jesteście wspaniali!
Lucyna Chylewska















