W dniach 06-08.11.2024r uczniowie: Kaja Hofman, Adam Jeka i Wiktor Rama reprezentowali naszą szkołę podczas XII Forum Humanistów Szkół Leśnych w ZSL Zagnańsk. Motywem przewodnim tegorocznego forum była wieś w literaturze i kulturze polskiej. Do konkursu przygotowywała nas pani profesor Katarzyna Umińska.
6 listopada zwiedziliśmy szkołę, internat i zapoznawaliśmy się z innymi uczestnikami.
7 listopada był dniem bardzo intensywnym. Uczniowie wzięli udział w pisemnym konkursie literacko-kulturowym “A to Polska właśnie”. Test był trudny, trzeba było go napisać w czasie jednej godziny lekcyjnej. Należało wykazać się znajomością twórczości J. Kochanowskiego, S.Szymonowica, H.Sienkiewicza, W.Reymonta, S.Wyspiańskiego. Trzeba było również znać polskich malarzy przełomu wieków.
Tego samego dnia pojechaliśmy do Tokarni, by zwiedzić Muzeum Wsi Kieleckiej i dowiedzieć się więcej o regionie.
Z okazji zbliżającego się dnia 11 listopada zorganizowany był Bieg dla Niepodległości, w którym osoby chętne mogły wziąć udział.
Nieodłącznym elementem wizyty w Zagnańsku był spacer do najsłynniejszego dębu Bartka.
Wieczorem mieliśmy możliwość wzięcia udziału w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktora Adriana Wajdę.
8 listopada uczniowie zaprezentowali swoje aktorskie zdolności podczas konkursu “Bawimy się w teatr” .Nasi uczniowie: Kaja oraz Adam ,wcielili się w rolę Rachel i Poety z „Wesela” S. Wyspiańskiego.
Podsumowanie Forum odbyło się wraz z uroczystym obchodem święta Niepodległości.
Adam Jeka z klasy 4A zajął drugie miejsce w konkursie literacko-kulturowym.
tekst i zdjęcia: Katarzyna Umińska



