Numer telefonu

+48 52 3348661

Email

sekretariat@tltuchola.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Atuty Szkoły

Technikum Leśne w Tucholi im. Adama Loreta to szkoła z ponad 45-letnią tradycją, która kontynuuje tradycje utworzonego w 1965 przez Ministerstwo Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego Technikum Leśnego.  To nie tylko nowoczesna placówka edukacyjna, w której uczeń zdobywa wszechstronną wiedzę zarówno ogólnokształcącą jak i zawodową, ale to również miejsce, gdzie znajduje wsparcie dla rozwoju swoich indywidualnych pasji i zainteresowań. 

Atutem szkoły jest jej atrakcyjne położenie w samym sercu Borów Tucholskich, w centrum 14 tysięcznego miasta, w niedalekiej odległości od dworca kolejowego i autobusowego oraz w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków komunikacji miejskiej. 

Technikum Leśne w Tucholi to coroczna wysoka pozycjach w rankingach edukacyjnych i bardzo dobra zdawalność egzaminów maturalnych i zawodowych. Nauka w szkole pozwala na zdobycie wykształcenia na poziomie umożliwiającym zarówno kontynuację nauki na studiach wyższych jak i w szkołach policealnych, przede wszystkim jednak szkoła oferuje stabilny zawód, otwierający szerokie perspektywy na rynku pracy. Głównym atutem szkoły jest całkowicie bezpłatne kształcenie zawodowe oraz zajęcia praktyczne, w tym zapewnienie wszystkim uczniom wysokiej klasy  specjalistycznej odzieży oraz niezbędnych narzędzi pracy. – umożliwiające korzystne połączenie teorii z praktycznym zgłębianiem tajników zawodu i pogłębianiem wiedzy przyrodniczej, – stabilny zawód, otwierający szerokie perspektywy na rynku pracy,

Niepowtarzalną atmosferę w szkole tworzą przede wszystkim ludzie czyli zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Szkoła dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, wśród której znajduje się wielu egzaminatorów zarówno egzaminów maturalnych jak i zawodowych.

Wyjątkowy klimat szkoły związany jest z zajmowanym przez nią monumentalnym i wiekowym budynkiem, znajdującym się w kompleksie budynków położonych pomiędzy ulicami Nowodworskiego i Pocztową, na który składają się zarówno budynek główny szkoły, jak i budynek narzędziowni i warsztatów, budynek sokolarni, obiekty sportowe oraz internat wraz ze stołówką i biblioteką. Szkoła to przede wszystkim nowoczesna baza dydaktyczna oraz bogato wyposażone pracownie zarówno ogólnokształcące jak i zawodowe. Wszystkie sale lekcyjne posiadają dostęp do wewnętrznej sieci oraz szybkiego internetu i wyposażone są w stanowiska komputerowe do obsługi dziennika elektronicznego. Dumą szkoły są powstałe w 2012 roku nowoczesne pracownie matematyczno-przyrodnicze wyposażone w tablice multimedialne, projektory oraz najnowsze pomoce dydaktyczne pozwalające na prowadzenie interesujących i atrakcyjnych lekcji z biologii, matematyki, chemii, fizyki i geografii. Szkoła dysponuje bogato wyposażonym laboratorium chemicznym, nowoczesną pracownią fizyczną oraz pracownią komputerową, w której odbywają się zajęcia ogólnokształcące z informatyki i technologii informacyjnej oraz zajęcia zawodowe z użytkowania komputerów. W pracowni znajdują się 24 stanowiska komputerowe oraz rejestratory leśniczego, pozwalające na samodzielną pracę każdemu z uczniów. Uzupełnienie bazy dydaktycznej stanowi nowoczesna sala multimedialna na 100 miejsc wyposażona w profesjonalny system nagłośnieniowy i oświetleniowy, umożliwiający przeprowadzenie lekcji, pokazów, spektakli, koncertów i konferencji. Wyposażenie sali multimedialnej to również 100 calowa tablica multimedialna, profesjonalny projektor z ponad 5-metrowym elektronicznie sterowanym ekranem, wizualizer oraz elektroniczny system testowania dla 50 osób. Łącznie w szkole znajduje się 9 tablic multimedialnych, 20 projektorów multimedialnych, 6 wizualizerów, elektroniczny system testowania oraz symulator harvestera.

Skip to content