KALENDARZ WYDARZEŃ

Wieczór z gawędą myśliwską
Data: 18.10.2018 r. godz. 17:00
 Aula...

Zakończenie wakacji
Data: 31.08.2019 r. godz. 24:00
...

Komunikat dla szkoły

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce (15 m-ce w kraju, 2 w woj.kuj.-pom.), sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018". www.technika.perspektywy.pl

NA SKRÓTY

Komunikat dla uczniów

Szanowni Państwo! Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 3 września 2018 r. w sali tenisa stołowego. Początek uroczystości - godzina 8.00.

NA SKRÓTYAKTUALNOŚCI

Szkolenia terenowe dla drwali

Data dodania: 17.10.2018

Zapoczątkowana jeszcze przed tegorocznymi wakacjami akcja szkoleniowa dla pracowników leśnych nie zwalnia tempa. Szkolna drużyna umiejętności leśnych „Pilar” pod przewodnictwem opiekuna p. Kamila Szarmacha niedawno przeprowadziła kolejne warsztaty dla drwali. Pierwszy tego typu wyjazd miał miejsce w marcu do Nadleśnictwa Choczewo, będącego w administracyjnym zarządzie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Tam grupa uczniów naszej szkoły, na co dzień trenująca w tucholski leśniku, wraz ze swoim opiekunem prowadziła warsztaty dla miejscowych pracowników zakładów usług leśnych i Służby Leśnej.

A. Kruszewicz nie tylko o ptakach

Data dodania: 16.10.2018

 W październiku mieliśmy okazję uczestniczyć w wykładzie dr. Andrzeja Kruszewicza,  pt. „Hipokryzja – nasze relacje ze zwierzętami” (taki tytuł nosi też najnowsza książka  A. Kruszewicza). Data wykładu nie była przypadkowa (4 października), tego dnia obchodzony jest bowiem Światowy Dzień Zwierząt, ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji. Jest to dzień wspomnienia w Kościele powszechnym Św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów, ekologii i zwierząt. W czasie wykładu dr Kruszewicz poruszył wiele problemów, np. hodowli zwierząt na mięso, na futra, testach na nich, rytualnemu zabijaniu, hodowli dla uzyskania konkretnych organów,   właściwie pozostawiając nas z otwartymi pytaniami, nie dając jednoznacznych odpowiedzi, gdyż jak twierdzi: „Prawda jest jak zebra – ani czarna, ani biała. Czasem bywa rozmyta, jak odbicie zebry w wodzie.” Konkluzją jest fakt, że zatraciliśmy jako społeczeństwo naturalną więź ze zwierzętami. Więź, która z jednej strony darzyła zwierzęta szacunkiem, zobowiązywała do opieki nad nimi, wyzwalała poczucie obowiązku wobec  nich, a z drugiej strony, jako rzecz naturalną, traktowała ich zabijanie dla mięsa, skóry i innych produktów pochodnych. „Hipokryzja…”, to nasze samooszukiwanie się, a może brak wiedzy. Świetny wykład. Dla nas leśników szczególnie cenny, bo kto, jeśli nie my, żyć powinien w świadomym kontakcie z przyrodą.

                                                     Jolanta Wencel

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Data dodania: 16.10.2018

3 października odbyło się kolejne spotkanie klubu ludzi, którzy kochają czytać. Tym razem wybraliśmy pozycję dość kontrowersyjną „Sekretne życie drzew” P. Wohllebena. Ze względu na profil kształcenia w naszej szkole książka taspotkała się z dużą ciekawością i zainteresowaniem ze strony naszych uczniów. Dyskusja przebiegła dość emocjonalnie, co wynika niewątpliwie z niezwykłości tez, ...

Zaproszenie

Data dodania: 15.10.2018

 Zaproszenie na wystawę

Zaproszenie na wystawę

Data dodania: 15.10.2018

Zaprosznie na wystawę 

„Wesele Figara”

Data dodania: 12.10.2018

 

 W piątek, 28 września 2018 roku wybraliśmy się autokarem do Opery Nova w Bydgoszczy na „Wesele Figara”.

W obecności 50 melomanów animatorka wszystkich naszych wyjazdów pani profesor Elwira Sicińska otworzyła kolejny sezon operowy. Tym razem była to czteroaktowa opera buffa z muzyką Wolfganga Amadeusa Mozarta i librettem Lorenza Da Ponte na podstawie ”Le marriage de Figaro”- sztuki Pierre’a Beaumarchais’go z 1784 roku.

Dziękujemy za piękny wieczór. To była trzygodzinna uczta muzyczna dla naszych uszu i naszych dusz.

 

Tuchola 1.10.2018 r.

Ognnisko integracyjne klasy I c

Data dodania: 12.10.2018

Jak co roku klasy pierwsze biorą udział w zajęciach, które mają na celu integrację uczniów i lepsze wzajemne poznanie się. W tym roku 11.10.18 r. uczniowie klasy I c wraz z wychowawczynią Izą Zienkiewicz i nauczycielką ppgl Mariolą Wendą udali się na ognisko do Dworku Wymysłowo.

Klasy pierwsze z muzykami

Antymina

Data dodania: 12.10.2018

  W dniu 11 października br. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w artystycznym programie profilaktyki uzależnień pt.: „Antymina”. Trzej muzycy: Mirosław Kolczyk „Kolah”, Piotr Plichta „Poison” i Kamil Karwowski DJ „Bulb” 

Wernisaż

Data dodania: 12.10.2018

 Dnia 10.10.18 r. uczniowie klasy I c wraz z wychowawczynią wzięli udział w wernisażu wystawy      twórczości Jadwigi Nowackiej i Brygidy Kuklińskiej pt. „ Malowane igłą i pędzlem”. 

Europejski Dzień Języków.

Data dodania: 05.10.2018

 Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowych.

 

Zaproszenie

Data dodania: 03.10.2018

 zaproszenie na zajęcia

Zaproszenie

Data dodania: 03.10.2018

          Serdecznie zapraszamy 4.10.18r./czwartek/ do zwiedzania europejskiej stolicy

           ,,BRATYSŁAWA W DZIEŃ'' IIIp. INTERNAT A godz.17:30
 

Zebranie z Rodzicami

Data dodania: 28.09.2018

                                                                                                                                         Zebranie z Rodzicami

w Technikum Leśnym im. Adama Loreta w Tucholi

w dniu 30 września 2018 roku

Harmonogram zebrania:

Zebranie ogólne Dyrekcji Szkoły i Nauczycieli z Rodzicami

SALA TENISA STOŁOWEGO

godz. 12:00-13:00

 

Zebranie z Wychowawcami Klas

godz. 13:10-14:10

Wykaz sal na zebranie Wychowawców Klas z Rodzicami: 

XV Międzynarodowy Młodzieżowy Konkurs Leśny w Rosji

Data dodania: 24.09.2018

 Kolejna edycja konkursu, zorganizowanego przez  Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Środowiska Federacji Rosyjskiej, odbyła się dniach 17 – 21 września br. w Moskwie. Wzięło w nim udział  33 przedstawicieli z 16 państw, z czterech kontynentów. Polską ekipę stanowili studenci z Wydziałów Leśnych SGGW w Warszawie i UP w Poznaniu (po jednej osobie) oraz dwoje uczniów z naszej szkoły: Alicja Biłoszewska oraz Mateusz Muzolf.

                                                                              Jolanta Wencel

Bieg przełajowy w Czarnem

Data dodania: 23.09.2018

18 września uczniowie Technikum Leśnego wzięli udział w I Biegu Przełajowym im. Ppłk Macieja Kalenkiewicza ps. „Kotwicz”. Bieg został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Brygada Inki” a jego celem było uczczenie 100 - lecia Odzyskania Niepodległości Państwa Polskiego oraz promowanie wartości patriotycznych. Do udziału w zawodach zostały zaproszone reprezentacje szkół mundurowych.

Do Czarnego, gdzie odbyły się zawody, na spotkanie z młodzieżą przyjechali Niezwykli Goście. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Łagierników Żołnieży AK swoją obecnością zaszczycili nas kombatanci, którzy dobrym słowem wsparli młodzież i nie kryli wzruszenia, że tylu młodych ludzi angażuje się w inicjatywy o charakterze patriotycznym. Była to niecodzienna okazja aby porozmawiać ze świadkami walk o wolną i suwerenna Ojczyznę.

Technikum Leśne w Tucholi

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Środowiska, kształcącą uczniów w zawodzie technika leśnika w czteroletnim technikum oraz dorosłych na rocznych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w kwalifikacjach R13 i R14.
Skontaktuj się z nami
telefon kontaktowy:

52 334 86 61

napisz do nas e-mail:

sekretariat@tltuchola.pl

Strona główna    Szkoła    Internat    Nauczyciele    Uczniowie    Rodzice    Absolwenci    Kandydaci    Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych