Tu jesteś: Strona główna Kandydaci Rekrutacja w pytaniach

Rekrutacja w pytaniach

Czy do szkoły przyjmowane są osoby wyłącznie z terenu województwa kujawsko-pomorskiego?
Nie, do szkoły przyjmowane są osoby z całej Polski. Szkoła jest placówką ponadregionalną, w której uczą się uczniowie praktycznie z wszystkich regionów kraju dzięki internatowi, w którym mogą przebywać przez 7 dni w tygodniu za wyjątkiem przerw świątecznych i wakacyjnych.

Czy w szkole trzeba nosić mundur?
Tak, szkoła jest szkołą mundurową, w której obowiązuje noszeniu munduru podczas wszystkich obowiązkowych zajęć lekcyjnych. Oczywiście, po lekcjach oraz podczas pobytu w internacie uczniowie chodzą w normalnej odzieży.

Czy w szkole prowadzony jest nabór elektroniczny?
Nie, w związku z tym, że szkoła jest placówką ponadregionalną niemożliwe jest wprowadzenie systemu elektronicznego naboru. Dlatego też, rekrutacja do klas pierwszych technikum odbywa się poprzez złożenie podania do szkoły oraz dostarczenie wymaganych dokumentów. Dokumenty te można dostarczyć do szkoły osobiście lub też wysłać na adres szkoły.

Czy szkoła jest placówką resortową?
Tak, od dnia 1 stycznia 2009 roku Technikum Leśne w Tucholi jest szkołą prowadzoną przez Ministra Środowiska i tym samym dołączyło do 10 pozostałych szkół resortowych.

Jakie wyniki uzyskuje szkoła na egzaminach zewnętrznych?
Co roku szkoła osiąga bardzo dobre wyniki zarówno na egzaminie maturalnym, jak i egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Wyniki te są wyższe od średnich wyników województwa oraz średnich wyników krajowych techników ogółem. W porównaniu z innymi szkołami leśnymi w Polsce Technikum Leśne w Tucholi plasuje się pod względem wyników egzaminu maturalnego w ciągu ostatnich lat nieustannie w czołówce, podobnie jak wyniki egzaminu zawodowego.


Czy w szkole mogą uczyć się wyłącznie uczniowie pochodzący z rodzin leśników?
Nie, szkoła jest placówką publiczną, w której mogą uczyć się wszyscy uczniowie niezależnie od pochodzenia. Nie musisz więc wywodzić się z rodziny leśników aby uczyć się w Technikum Leśnym i w przyszłości pracować jako leśnik.

Ile trzeba mieć punktów aby zostać przyjętym do klasy pierwszej?
Szkoła nie podaje limitu punktów, który gwarantuje przyjęcie do szkoły w danym roku, gdyż nie jest to możliwie. Wynika to przede wszystkim z tego, iż wartość ta zmienia się co roku, tak samo jak zmieniają się punkty kandydatów uzyskiwane na egzaminach: czasami są one łatwiejsze i wtedy ogólnie kandydaci mają wyższe wyniki, a czasem zdarza się, że są one trudniejsze i punkty kandydatów są niższe. Za każdym razem warto złożyć podanie i przekonać się, czy zostaniesz przyjęty i czy twoje punkty są wystarczające. Jeśli wiesz, że twoje wyniki z egzaminu mogą być jednak niższe od przeciętnych wyników twoich kolegów, możesz zawsze podwyższyć swoje punkty na rekrutacji, poprawiając swoje oceny z wymaganych wg kryterium naboru przedmiotów: języka polskiego, języka obcego oraz matematyki i biologii.

Technikum Leśne w Tucholi

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Środowiska, kształcącą uczniów w zawodzie technika leśnika w czteroletnim technikum oraz dorosłych na rocznych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w kwalifikacjach R13 i R14. Ministerstwo Środowiska - https://www.gov.pl/web/srodowisko.
Skontaktuj się z nami
telefon kontaktowy:

52 334 86 61

napisz do nas e-mail:

sekretariat@tltuchola.pl

Strona główna    Szkoła    Internat    Nauczyciele    Uczniowie    Rodzice    Absolwenci    Kandydaci    Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych