Tu jesteś: Strona główna Szkoła Kursy kwalifikacyjne

Kursy kwalifikacyjne

Szkoła prowadzi nabór na kwalifikacyjny kurs zawodowy R 13(kwalifikacje w zakresie: przyrodniczych podstaw gospodarki leśnej, hodowli lasu, ochrony lasu, łowiectwa, ekonomiki leśnictwa, użytkowania komputerów i mechanizacji) i R 14 (kwalifikacje w zakresie: nauki o surowcu drzewnym, użytkowania lasu, prawodawstwa leśnego, urządzania lasu, mechanizacji i SILP).


Każdy z dwóch kursów jest bezpłatny, trwa około roku i po ich ukończeniu uczestnicy mogą przystąpić do zewnętrznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.


Słuchacze, mając zdane obydwa egzaminy (R13, R14) oraz ukończoną szkołę ponadgimnazjalną (liceum, technikum) otrzymują tytuł technika leśnika.
Osoby niezainteresowane egzaminem i tytułem mogą zdobyć kwalifikacje na jednym z wybranych kursów (R13, R14) lub na obydwu z nich, a z chwilą ukończenia otrzymują odpowiednie zaświadczenie.

 

Technikum Leśne w Tucholi

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Środowiska, kształcącą uczniów w zawodzie technika leśnika w czteroletnim technikum oraz dorosłych na rocznych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w kwalifikacjach R13 i R14.
Skontaktuj się z nami
telefon kontaktowy:

52 334 86 61

napisz do nas e-mail:

sekretariat@tltuchola.pl

Strona główna    Szkoła    Internat    Nauczyciele    Uczniowie    Rodzice    Absolwenci    Kandydaci    Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych