Tu jesteś: Strona główna Aktualności

AktualnościXIII Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany”

Data dodania: 23.05.2019

 

W dniach 16-17 maja 2019 roku w Gołuchowie odbył się XIII Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany”. Wystąpiło 33 gawędziarzy z całej Polski, którzy reprezentowali 9 Techników Leśnych. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Muchowska, Jakub Chludziński, Kacper Sosnowski oraz tegoroczny absolwent Wiktor Jaroszewski . Wszyscy nasi uczniowie wystąpili z twórczością własną, wzbudzając podziw i zachwyt publiczności oraz jury.

Komunikat

Data dodania: 22.05.2019

KOMUNIKAT

 Z dniem 1 września 2019 r. następuje zmiana wysokości stawki za zakwaterowanie wychowanka w internacie (czesne) do kwoty 80 PLN.

Z dniem 1 września 2019 r. następuje zmiana wysokości dziennej stawki za wyżywienie dla wychowanków internatu do kwoty 13,00 PLN.

Zaproszenie

Data dodania: 22.05.2019

 

Drodzy Kandydaci do klas pierwszych Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi! Szanowni Rodzice!

Data dodania: 22.05.2019

 

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniami Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz szkolnymi regulaminami rekrutacji we wtorek 16 lipca br. ogłoszona zostanie lista kandydatów przyjętych do naszego technikum, natomiast w środę 17 lipca br. odbędzie się spotkanie przyszłych uczniów klas pierwszych i ich rodziców z dyrektorem szkoły- panem Piotrem Marciniakiem oraz kadrą kierowniczą (12.00, sala tenisa stołowego). Serdecznie zapraszamy!

            Anna Stybaniewicz-Pik

Uroczystość pożegnania abiturientów

Data dodania: 16.05.2019

 26 kwietnia był pięknym, słonecznym dniem. Pewnie zarówno absolwentom, jak i wychowawcom towarzyszyły podobne odczucia – radości i smutku jednocześnie, bo jak pisała Wisława Szymborska „nic dwa razy się nie zdarza”. Od początku czuło się wyjątkowość uroczystości, wzruszyły nas słowa Pana Dyrektora oraz zaproszonych gości: Krzysztofa Kannenberga Rektora WSZŚ w Tucholi, Księdza Ireneusza Kalfa Proboszcza Parafii Bożego Ciała w Tucholi, Tadeusza Kowalskiego Burmistrza Tucholi, Krzysztofa Jasienieckiego Przewodniczącego Rady Krajowej Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej Regionu Pomorskiego w Toruniu, Andrzeja Pieczki Przewodniczącego Rady Rodziców przy TL w Tucholi , Waldemara Kierzkowskiego, Naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Sportu. Uroczystość prowadziła Pani Wicedyrektor Anna Stybaniewicz-Pik, która z niebywałą wprawą rozładowywała towarzyszące nam napięcie.

 

Złoci drwale

Data dodania: 16.05.2019

Jak co roku, w kwietniu, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. Gospodarzem tegorocznej jedenastej już edycji był Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju. Drużyna Technikum Leśnego w Tucholi działająca pod nazwą „Pilar” pod przewodnictwem p prof. Katarzyny Piątkowskiej i p. prof. Kamila Szarmacha podtrzymała dobrą pasję i ponownie stanęła na podium tych zmagań. Naszą szkołę reprezentowali Piotr Jendrzyński, Maciej Pilarski, Piotr Knop, Jakub Rzepa i Mateusz Friede. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach: bieg leśnika i praca pilarką. W pierwszej z nich udało się po wielu latach ponownie stanąć na podium, zajmując trzecie miejsce. W pracy pilarką drużynowo nasi podopieczni obronili tytuł Mistrzów Polski zajmując najwyższy stopień podium. Po zliczeniu wszystkich punktów z obu kategorii okazało się, że „Pilar” uplasował się na drugi stopniu podium, ustępując miejsca jedynie gospodarzom, którzy będą reprezentować Polskę na majowych Mistrzostwach Europy w Szwecji. Warto dodać, że indywidualnie w pracy pilarką najlepszy okazał się Piotr Jendrzyński, a tuż za nim uplasował się Maciej Pilarski. Tym samym pierwszy z nich uzyskał kwalifikację do wrześniowych Mistrzostw Polski Drwali, które rozegrane zostaną w Kielcach. Naszym zawodnikom szczerze gratulujemy sukcesu, na który tak ciężko pracowali!

 

Kamil Szarmach

Artystyczny Tygiel przyznany naszym uczniom

Data dodania: 09.05.2019

 25.04.2019r. w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się drugi „Nowodworski Tygiel Artystyczny”. Organizatorami byli TOK oraz Zespół Szkół  Ogólnokształcących  w Tucholi.

Był to konkurs talentów, który podzielono na różne kategorie: śpiew, taniec, teatr, kabaret, monolog, film, wystawy.

Naszą szkołę w śpiewie reprezentowała Natalia Muchowska z klasy trzeciej „b”, w monologu wystąpił Kacper Sosnowski z klasy trzeciej „b” ,natomiast w wystawie swoje malarstwo zaprezentował Kajetan Sala z klasy trzeciej „b”.

Sukcesy naszych uczniów na XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Wiersza Myśliwskiego im. Rafała Minicha w Przechlewie

Data dodania: 09.05.2019

 28.04.2019r. w Przechlewie odbył się ogólnopolski konkurs wiersza i piosenki myśliwskiej. Został on podzielony na kilka kategorii. W dziedzinie wiersza myśliwskiego można było zaprezentować twórczość własną oraz recytację wybranego wiersza Rafała Minicha i drugiego o tematyce myśliwskiej.

Tego dnia odbył się też konkurs na piosenkę myśliwską. W tej kategorii szkołę reprezentowali Natalia Muchowska i Kajetan Sala. Wykonali dwa utwory - jeden do słów Anny Grzywacz, drugi został napisany i skomponowany przez Kajetana Salę. Zdobyli pierwsze miejsce!

Etap okręgowy XLIII edycji OWiUR

Data dodania: 07.05.2019

 Eliminacje odbyły się 12 kwietnia w ZSTiO we Wrześni. Blok leśnictwo reprezentowało 16 uczniów z 5 Techników Leśnych w: Goraju, Miliczu, Starościnie, Rogozińcu i Tucholi. Najwyższy wynik 108/120 pkt uzyskał uczeń TL w Miliczu. Mateusz Muzolf z wynikiem 107 pkt uzyskał drugie miejsce. Etap centralny odbędzie się w Hańczowej, w powiecie gorlickim, w dniach 7-8 czerwca. W bloku Leśnictwo Okręg Poznański będą reprezentowały 4 osoby - 3 os. z TL w Miliczu oraz Mateusz. Niestety, Ali Wawrzak zabrakło 1 punktu, by zakwalifikować się do etapu centralnego. Zajęła 5 miejsce i tym razem, nazwać to można miejscem poza podium. Szkołę reprezentowali również: Wiktor Grzonkowski (2a), Paweł Jezierski (2c) oraz Maciej Szczuka (3a). Wszystkim serdecznie gratulujemy.

                                                                                             
                                                                                                                Jolanta Wencel 

Jubileuszowe Zawody Młodych Leśników

Data dodania: 06.05.2019

Po raz dziesiąty Koło Leśników UP w Poznaniu zorganizowało zawody, które zwycięzcom indywidualnym gwarantują otrzymywanie rocznego stypendium, pod warunkiem podjęcia nauki na Wydziale Leśnym tej uczelni. W tegorocznej edycji nasza drużyna wystartowała w składzie: Zuzanna Grabowska, Oliwia Susek i Mateusz Muzolf. 

1
2
3
4
5
Technikum Leśne w Tucholi

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Środowiska, kształcącą uczniów w zawodzie technika leśnika w czteroletnim technikum oraz dorosłych na rocznych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w kwalifikacjach R13 i R14.
Skontaktuj się z nami
telefon kontaktowy:

52 334 86 61

napisz do nas e-mail:

sekretariat@tltuchola.pl

Strona główna    Szkoła    Internat    Nauczyciele    Uczniowie    Rodzice    Absolwenci    Kandydaci    Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych