Tu jesteś: Strona główna Aktualności

AktualnościLista kandydatów przyjętych

Data dodania: 13.07.2018

    Szanowni Państwo! Drodzy uczniowie przyjęci do klas pierwszych!

   Uprzejmie informuję, że opublikowana dnia 13 lipca 2018 r.,  zgodnie z zarządzeniem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, lista kandydatów przyjętych do klas pierwszych Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi znajduje się pod zakładką „Kandydaci”, umieszczoną u góry na stronie głównej www.tltuchola.pl, na ostatniej pozycji menu.

   Dziękuję Państwu za nasze dzisiejsze spotkanie oraz za dopełnienie formalności związanych z procesem rekrutacji. Serdecznie gratuluję osobom przyjętym do naszej szkoły. Miłych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

Piotr Marciniak

dyrektor szkoły

Artykuł o „Bajarzach z Leśnej Polany” w „Echach Leśnych”

Data dodania: 10.07.2018

   W najnowszym numerze czasopisma „Echa Leśne” (nr 2(632)2018) na stronie 7 przeczytać można artykuł na temat ogólnopolskiego konkursu „Bajarze z Leśnej Polany”, którego dwunasta edycja odbyła się w dniach od 17 do 18 maja br. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

   Z przyjemnością przypominam, że uczniowie Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi odnieśli sukces w tym prestiżowym konkursie. Jakub Chludziński z klasy 2a zdobył za swoją gawędę I miejsce, natomiast Kajetan Sala z klasy 2b otrzymał wyróżnienie.

   Anna Stybaniewicz-Pik

HARMONOGRAM PISEMNYCH EGZAMINÓW MATURALNYCH w TERMINIE POPRAWKOWYM

Data dodania: 10.07.2018

 1) PISEMNY EGZAMIN MATURALNY z MATEMATYKI-PP-501 (Aula)

21.08.2018 r. (WTOREK), 9:00

Liczba zdających: 24 osoby (21 osób - NF+ 3 osoby - SF)

PLAN SALI

Przewodniczący: Piotr Kiersznicki

Członek: Kamil Szarmach

Członek z zewnątrz: Joanna Zabrocka z ZSLiA

Rezerwa: Robert Nowakowski

 

Delegacje do innych szkół:

Karol Lis – na 9:00 (odprawa o 8:00) – ZSLiA

Mariola Wenda – na 9:00 (odprawa o 8:00) – ZSLiA

Lista kandydatów zakwalifikowanych i lista kandydatów rezerwowych

Data dodania: 06.07.2018

 Szanowni Państwo! Drodzy Kandydaci do klas pierwszych oraz Rodzice!

Uprzejmie informuję, że opublikowane dnia 6 lipca 2018 r.,  zgodnie z zarządzeniem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia oraz kandydatów rezerwowych do klas pierwszych Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi znajdują się pod zakładką „Kandydaci”, umieszczoną u góry na stronie głównej www.tltuchola.pl, na przedostatniej oraz ostatniej pozycji menu.

   Jednocześnie przypominam, że podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną list kandydatów przyjętych do szkoły nastąpi w piątek 13 lipca 2018 roku. Zapraszam Kandydatów oraz ich Rodziców na spotkanie informacyjne w tym dniu na godzinę 12.00 do sali tenisa stołowego.

           Piotr Marciniak

           dyrektor szkoły

 

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły!

Data dodania: 26.06.2018

 Mam nadzieję, że rok szkolny 2017/2018 spędzony wspólnie w murach naszego technikum leśnego, pozostanie w pamięci każdego z Was. Dziękuję Nauczycielom za odkrywanie w młodych ludziach talentów, motywowanie ich do działania, zachęcanie do wytężonej pracy, aby młodzież była coraz lepiej przygotowana do wyzwań, jakie niesie współczesny świat. Dziękuję Pracownikom administracji i obsługi szkoły za wspieranie jej pracy na rzecz dobrej edukacji i wychowania. Dziękuję również w szczególny sposób Rodzicom i Opiekunom naszych Uczniów za pierwsze wsparcie na krętej drodze do wiedzy. Dziękuję Wam drodzy Uczniowie – nie tylko za wysoką średnią ocen i wysoką frekwencję, ale przede wszystkich za to, że tworzycie tę szkołę i wnosicie w nią młodość, energię i życie.

 

   Życzę Wszystkim, aby wakacje i urlopy były czasem dobrego odpoczynku, nabierania siły do dalszej nauki i pracy. Proszę Was, drodzy Uczniowie, pamiętajcie o: różnego rodzaju zagrożeniach, o możliwości wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych, o niebezpieczeństwach wynikających z zażywania dopalaczy, alkoholu itp., o rozważnym korzystaniu ze zdobytego niedawno prawa jazdy, o kąpielach tylko w miejscach dozwolonych.

 Do zobaczenia na rozpoczęciu roku szkolnego 2018/2019!

Darz Bór!

Dyrektor szkoły Piotr Marciniak wraz z kadrą kierowniczą

Harmonogram egzaminów poprawkowych-sierpień 2018 r.

Data dodania: 25.06.2018

Egzaminy poprawkowe

Wtorek, 28.08.2018 r.

1.       Egzamin poprawkowy z języka angielskiego, 9.00

Komisja:

Przewodnicząca: Anna Stybaniewicz-Pik

Członkowie: Izabela Zienkiewicz, Błażej Wilkowski

TRENING Z INSTRUKTOREM POLICJI

Data dodania: 20.06.2018

 Dnia 30 maja w sali OSiR szkolna sekcja samoobrony uczestniczyła w kolejnym już trzecim spotkaniu, a właściwie szkoleniu z instruktorem samoobrony, technik i taktyki interwencji, a także strzelań policyjnych z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.

VIII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Krótkich Form Literackich w Języku Angielskim i Niemieckim

Data dodania: 19.06.2018

   Konkurs odbył się 13 czerwca 2018 r. w auli Technikum Leśnego w Tucholi. W konkursie finałowym wzięło udział 14 uczniów z tucholskich szkół ponadpodstawowych: TL, ZSLiA oraz LO. Rywalizowali oni w dwóch kategoriach: język angielski i język niemiecki. Finaliści byli zwycięzcami eliminacji szkolnych w swoich szkołach macierzystych. Patronat Honorowy nad konkursem objął Andrzej Kobiak – Senator RP. Pani Halina Janowska-Giłka – Kawaler Orderu Uśmiechu  również włączyła się w pomoc przy organizacji konkursu fundując dwie drugie i dwie trzecie nagrody dla laureatów poszczególnych kategorii oraz do nagród dla wszystkich laureatów dołączyła paczki ze słodyczami. Pan Senator ufundował natomiast dwie pierwsze nagrody. Laureaci otrzymali również nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Oxford University Press, Nadleśnictwo Lutówko oraz Lasy Państwowe. Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00 powitaniem uczestników i jury przez Pana Dyrektora. Do godz. 11.10 trwały przesłuchania. Następnie uczesnicy udali się na zwiedzanie naszej szkoły ze szczególnym uwzględnieniem sokolarni oraz Izby Tradycji Łowieckich. W tym czasie jury ( p. Hanka Domagalska, Emilia Jeneralska, Marlena Pawłowska- Holz oraz Agnieszka Semrau- Pieczka ustaliły werdykt. O godz. 12 wszyscy uczestnicy udali się na posiłek do szkolnej stołówki. Po posiłku nastąpiło ogłoszenie wyników. I tak

Język angielski:

1.       Karina Zienkiewicz  LO

2.       Julia Mucha              LO

3.       Patryk Myk               LO

Język Niemiecki:

1. Patryk Myk          LO

2. Karol Kuzimski     TL

3. Martyna Kołacz    ZSLiA

Po zakończeniu ceremonii wręczenia nagród głos zajęli w kolejności:

1.       Senator RP – Andrzej Kobiak

2.       Kawaler Orderu Uśmiechu – H. Janowska-Giłka

3.       Pan Dyrektor TL – Piotr Marciniak

4.       Organizator z ramienia szkoły – Izabela Zienkiewicz

       Konkurs zakończył się wspólnym zdjęciem wszystkich osób zaangażowanych w działania związane z organizacją i przebiegiem konkursu wykonanym przez dziennikarza Tygodnika Tucholskiego – Kamila Tajla, którego artykuł nt. konkursu ukarze się w „TT” dnia21.06.18 r.

        Opr. Izabela Zienkiewicz       zdjęcie: "Tygodnik Tucholski"

Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację

Data dodania: 17.06.2018

Reprezentacja naszej szkoły, jak co roku, wzięła udział w Mistrzostwach Polski Leśników w biegu na orientację, które odbyły się w Bytowie. W pierwszym dniu mistrzostw zawodnicy biegali po pięknym mieście oraz okolicach zamku. Na trasie liczącej około 2 km należało odnaleźć 17-19 punktów kontrolnych. W drugim dniu zawodów, na terenach leśnych, odbył się bieg mistrzowski, którego trasa liczyła 5-7 km a organizatorzy ukryli aż 22punkty kontrolne.

Karol Kuzimski -finalistą konkursu językowego.

Data dodania: 16.06.2018

 W dniach 14-15 czerwca w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu odbył się  finał konkursu  "Pokaż nam język".

Temat wiodący XVIII edycji brzmiał:

 "Wolność kocham i rozumiem. Czym jest wolność dla młodego pokolenia?"

Konkurs " Pokaż nam język"  składał się z dwóch etapów:

etap I-zawody szkolne, odbywały się za pośrednictwem Internetu i  polegały na udzieleniu przez uczestników konkursu odpowiedzi na 100 zamkniętych  pytań testowych.

W zawodach szkolnych wzięło udział 2814 uczniów  ( 1814 z j. angielskiego i 1000 uczniów

 z j. niemieckiego).

etap II -finał ogólnopolski.

Do tego etapu zakwalifikowano 25 osób z każdego języka, które zdobyły największą liczbę punktów w I etapie.

Do finału konkursu zakwalifikował się Karol Kuzimski z kl. IIIa  z języka niemieckiego.

Finał polegał na napisaniu w czasie 45 min eseju (220-260 słów)-"Wolność-przywilej czy obowiązek?"

Spośród finalistów 5 osób przechodziło do części drugiej- debaty moderowanej.

Mimo , iż Karol nie uczestniczył w debacie ,osiągnął bardzo dobry wynik i znalazł się w pierwszej dziesiątce finalistów.

Organizatorzy konkursu bardzo zadbali o uczestników i  zapewnili uczniom oraz  opiekunom  mnóstwo atrakcji w czasie wolnym.

Karol oprócz pamiątkowego dyplomu otrzymał nagrodę finansową.

Gratulujemy i czekamy na kolejną edycję.

 

Lucyna Chylewska

 

 

1
2
3
4
5
Technikum Leśne w Tucholi

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Środowiska, kształcącą uczniów w zawodzie technika leśnika w czteroletnim technikum oraz dorosłych na rocznych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w kwalifikacjach R13 i R14.
Skontaktuj się z nami
telefon kontaktowy:

52 334 86 61

napisz do nas e-mail:

sekretariat@tltuchola.pl

Strona główna    Szkoła    Internat    Nauczyciele    Uczniowie    Rodzice    Absolwenci    Kandydaci    Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych