Tu jesteś: Strona główna Aktualności

AktualnościDrzwi Otwarte w Technikum Leśnym w Tucholi

Data dodania: 20.04.2018

     7 kwietnia br. jak co roku otworzyliśmy wszystkie możliwe drzwi i drzwiczki w naszej szkole. Każdą zainteresowaną  Technikum Leśnym w Tucholi osobę serdecznie zapraszaliśmy w nasze mury. O godzinie 10.00 na sali tenisa stołowego rozpoczął się koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych. Następnie Pan Dyrektor przedstawił osiągnięcia naszych uczniów i nauczycieli oraz opowiedział, jak wygląda u nas szkolny „dzień jak co dzień”. Po dokonaniu przez pana Piotra Marciniaka prezentacji kadry kierowniczej oraz przeprowadzeniu pokazu „leśnej mody”, czyli odzieży, która nas obowiązuje, na koniec „siedzącej” części uroczystości, samorząd jak zawsze zaaplikował nam dawkę dobrego humoru, tym razem w formie teatru jednego aktora, czyli występu profesora alchemii, który przedstawił badania na temat cudownej istoty, jaką jest kobieta.       

Projekt Prymus Pomorza i Kujaw

Data dodania: 20.04.2018

 17 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Bartłomieja Nowodworskiego odbyła się uroczystość związana z przyznaniem certyfikatów stypendystom projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”. Projekt ten jest skierowany do  do uczniów siódmych klas szkół podstawowych, klas gimnazjalnych, liceów, techników, zasadniczych szkół zawodowych oraz szkół branżowych z województwa kujawsko-pomorskiego. Ma zapewnić wsparcie finansowe dla osób uzdolnionych w różnych dziedzinach: biologii, informatyce, języku angielskim, matematyce oraz przedsiębiorczości. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W tym roku stypendium w wysokości 300 zł przez okres 10 miesięcy otrzymało aż 1500 uczniów. W Technikum Leśnym im. Adama Loreta w tym roku stypendystką "Prymusa Pomorza i Kujaw" jest Jagoda Cichoń.
Certyfikaty wraz z pamiątkowymi albumami przedstawiającymi województwo kujawsko-pomorskie wręczył stypendystom Wicemarszałek Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pan Jarosław Katulski. Uroczystkość dopełniły występy artystyczne.

         Jagoda Cichoń

IV Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego Szkół Leśnych.

Data dodania: 14.04.2018

W Miliczu  w dniach 10-12.04.2018r odbył  się   IV Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

i Języka Niemieckiego Szkół Leśnych.

W zmaganiach językowych wzięło udział  9  szkół leśnych. Każda  ze szkół  mogła wystawić dwóch uczniów z j. niemieckiego i dwóch  z  j. angielskiego.    

 Naszą szkołę reprezentowali :

język  niemiecki Karol Kuzimski  z klasy  III a i Jacek Bętlejewski  z klasy IV b  

język  angielski  Piotr Lejkowski z  klasy II b  i Jagoda Cichoń klasy IV a.

Patronat nad konkursem objął Uniwersytet Wrocławski. Uczestnicy mieli do rozwiązania test złożony z kilku zadań sprawdzających stopień opanowania struktur leksykalno-gramatycznych i czytania ze zrozumieniem. Konkurs obejmował materiał na poziomie B1+/B2.Zadania konkursowe zostały przygotowane  i sprawdzone przez pracowników naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego.

I miejsce w klasyfikacji indywidualnej z j. niemieckiego  zajął  Karol Kuzimski  , który  wraz z Jackiem Bętlejewskim zajęli drużynowo także I miejsce.

W kategorii języka angielskiego zajęliśmy miejsca poza podium.

Gratulujemy  i trzymamy kciuki ,by powtórzyć sukces za rok.

Lucyna Chylewska

 

 

 

 

 

 

VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY SZKÓŁ LEŚNYCH.

Data dodania: 14.04.2018

W dniach 10-12 kwietnia 2018 roku gościły nas progi Technikum Leśnego w Miliczu, który

był organizatorem VIII  Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Szkół Leśnych  

Po przyjeździe i powitaniu  uczestników konkursu, spędziliśmy wieczór z organizatorami, a następnego dnia po zmaganiach konkursowych, które odbywały się w murach Uniwersytetu Wrocławskiego, zwiedzali piękny Wrocław. Opiekunami uczniów w czasie wyjazdu byli pani Danuta Wutrych i pan Feliks Kozera.

Celem konkursu matematycznego jest  popularyzacja matematyki, zachęcenie do lepszego przygotowania się do obowiązkowej  matury z tego przedmiotu oraz integracja uczniów Szkół Leśnych z całej Polski. Zadania konkursowe tworzą  test jednokrotnego wyboru, który składa się z 30 zadań, które podzielone są na trzy grupy- 10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczniowie mogą otrzymać za poprawną odpowiedź maksymalną  ilość punktów, za brak odpowiedzi lub błędną odpowiedź zero punktów.

 

 

KOLEJNE SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

Data dodania: 13.04.2018

12 kwietnia po raz kolejny spotkaliśmy się w bibliotece szkolnej by porozmawiać o książce, którą wszyscy przeczytaliśmy. Tym razem był to „Alchemik” Paula Coelho. Okazało się , że dla kilkorga spośród nas nie było to pierwsze zetknięcie z tym autorem, a także tym tytułem. Ponadto dla jednego z uczestników spotkania książka ta okazała się inspiracją życiową!

Konkurs Ornitologiczny

Data dodania: 11.04.2018

    W poniedziałek 26 marca 2018 r. w Technikum Leśnym w Tucholi odbyła się XVII edycja Regionalnego Konkursu Ornitologicznego "Ptaki drapieżne - nasi sprzymierzeńcy" przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zakres wiedzy obowiązujący uczestników konkursu obejmował zagadnienia z zakresu anatomii, morfologii, biologii, ochrony, prawa oraz rozpoznawania gatunków.

   Do szkół, które zgłosiły chęć udziału w konkursie zostały przesłane materiały umożliwiające przeprowadzenie eliminacji szkolnych.
Do rozwiązania testu półfinałowego mającego na celu wyłonić 5 finalistów przystąpiło 14 uczniów z następujących szkół:

 - Szkoła podstawowa nr 7 oraz Gimnazjum nr 3 w Chojnicach,

- Gimnazjum nr 1 w Lnianie,

- Szkoła podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu,

- Gimnazjum nr 1 w Tucholi.

 

 

Sokolnicy w Czempiniu

Data dodania: 11.04.2018

    Dnia 24.03.18 siedmioro członków naszego Szkolnego Koła Sokolniczego "Raróg"  wraz z opiekunem Profesorem Mariuszem Nowogrodzkim oraz Profesorem Aleksandrem Redlarskim wzięło udział w Walnym Zebraniu Gniazda Sokolników w Stacji Badawczej PZŁ w Czempiniu. W pierwszej części spotkania zostały odczytane sprawozdania merytoryczne i finansowe z działalności Gniazda oraz odbyła się dyskusja na temat niedawno przyjętej nowelizacji ustawy o prawie łowieckim dotyczącej m.in. sokolnictwa. W dalszej części zebrania dwóch delegatów zrelacjonowało wyjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na IV Międzynarodowy Festiwal Sokolnictwa, w którym wzięło udział troje uczniów z naszego technikum. Odbyło się również głosowanie oraz omówione zostały sprawy bieżące. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem, a następnie krótkim spacerem po Stacji Badawczej PZŁ. Mogliśmy obserwować rehabilitowane orły bieliki i inne ptaki np. żurawie.

                Alicja Biłoszewska

Drzwi Otwarte w TL

Data dodania: 08.04.2018

  • Drzwi otwarte w Technikum Leśnym w Tucholi - Radio PIK  zobacz link
  • Drzwi otwarte w Technikum Leśnym w Tucholi - Radio RMF zobacz link

ZAPROSZENIE NA DRZWI OTWARTE

Data dodania: 15.03.2018

Zapraszamy na Drzwi Otwarte w Technikum Leśnym w Tucholi 7 kwietnia 2018 roku. W programie Drzwi Otwartych przewidziano:


● przedstawienie oferty edukacyjnej,
● zwiedzanie bazy dydaktycznej,
● spotkanie z dyrekcją i nauczycielami oraz uczniami,

ćwiczenia na symulatorze harvestera oraz pokaz urządzenia w trakcie pracy,
● pokaz a
rborysty - pielęgnacja drzew metodą alpinistyczną
● konkursy i miniwarsztaty zawodowe i pokazy umiejętności leśnych,
● stoisko firmy Makita - prezentacja sprzętu używanego w leśnictwie i nie tylko,
● pokaz treningu drużyny drwali,

pokazy treningu z sokołami koła sokolniczego działającego w naszej szkole,
● koncert sygnalistów oraz Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych,

degustację rarytasów ze szkolnej stołówki.

Zapraszamy do zwiedzania kompleksu budynków szkoły oraz internatu, udziału w przygotowanych dla Państwa atrakcjach, spotkania się z uczniami szkoły oraz rozmowy z nauczycielami i dyrekcją w godzinach 10.00-13.00. Przyjdź i poczuj atmosferę szkoły! Zapraszamy serdecznie!

 

                                       DARZ BÓR

 

 

X Konkurs Umiejętności Leśnych

Data dodania: 14.03.2018

Już po raz drugi z rzędu reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Umiejętności Leśnych w Rucianem-Nidzie. Tegoroczny, rozgrywany w dniach 08-09 marca był jubileuszowy, bo dziesiąty. Nasza szkolna drużyna pilarzy pod dowództwem Pana profesora Kamila Szarmacha wystąpiła w składzie: Arkadiusz Filipski, Marcin Schmidt, Maciej Kacprowicz, Maciej Pilarski i Piotr Jendrzyński. 

1
2
3
4
5
Technikum Leśne w Tucholi

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Środowiska, kształcącą uczniów w zawodzie technika leśnika w czteroletnim technikum oraz dorosłych na rocznych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w kwalifikacjach R13 i R14.
Skontaktuj się z nami
telefon kontaktowy:

52 334 86 61

napisz do nas e-mail:

sekretariat@tltuchola.pl

Strona główna    Szkoła    Internat    Nauczyciele    Uczniowie    Rodzice    Absolwenci    Kandydaci    Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych